Sümeyye Aydoğan yaşı ve boyu kaç?

Sümeyye Aydoğan, son yılların popüler isimlerinden bir tanesi. Son olarak Dönence dizisinde Gece karakterine hayat veren oyuncunun kariyeri merak ediliyor. İşte Dönence Gece ve onu canlandıran Sümeyye Aydoğan hakkında merak edilen bilgiler haberimizde yer alıyor…

Sümeyye Aydoğan, 2 Nisan 1999 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Arnavut kökenli olan oyuncunun ailesi Aydın ve Edirneli’dir.

2021 yılından itibaren oyunculuk yapmaya başlayan Sümeyye Aydoğan ilk olarak ”Kahraman Babam” dizisinde rol aldı. Burada canlandırdığı Menekşe karakterinden sonra ”Geçen Yaz” adlı yapımda Oya’yı canlandırdı.

Sümeyye Aydoğan, daha sonra ekranların en çok izlenen yapımlarından olan Sadakatsiz dizisine transfer oldu. Bu yapımda Ceren’i canlandırdı. Daha sonra ise ”Duy Beni” adlı yapımda yer almıştır.

Sümeyye Aydoğan, 2022 yılında yine Akif adlı sinema filminde yer almıştır.

2023 yılında ise önce Blu TV dizisi Magarsus sonra da Dönence’de rol alan Sümeyye Aydoğan, her geçen gün ekranların aranılan isimlerinden birisi olmayı başardı.

Duy Beni (Melisa, TV Dizisi 2022)

Sadakatsiz (Ceren, TV Dizisi 2021-2022)

Geçen Yaz (Oya, Sinema Filmi 2021)

Kahraman Babam / Kırmızı Kamyon (Menekşe, TV Dizisi 2021)

DÖNENCE GECE KİMDİR?

Gece, kardeşi için hayallerini erteleyen ancak şarkıcı olmak isteyen bir genç kızdır. Ailesinin isteğiyle İzmir Foça’ya yerleşir ve olaylar burada gelişir.

Dönence dizisinin tanıtım sayfasında ise Gece şu şekilde tanımlanmış:

Gece’nin (19) en büyük hayali, sevgilisi Miro (Emir) ile birlikte besteledikleri şarkıları kitlelere ulaştırmaktır. Ancak tüm hayatı boyunca yaptığı gibi yine kız kardeşi için hayallerini ertelemek zorunda kalır. Ailesinin kardeşine daha sakin ve huzurlu bir ortam sağlama isteği üzerine onlarla birlikte kendisini bir anda İzmir/Foça’ya taşınmış bulur. Foça’ da Gece’yi neler bekliyordur?