Mehmet Ali Erbil, Kıbrıs’ta bayramın ilk günü sahneye tekerlekli sandalye ile çıktı. Girne Rocks Hotel’de Candan Erçetin ile sahneye çıkan ve espriler yapan ünlü komedyen “Vertigo” hastalığı yüzünden uzun zamandır denge problemi yaşıyor.  Mehmet Ali  yürümekte zorlandığı için sahneye de tekerlekli sandalye ile çıkmak zorunda kaldı. Sanatçı sevenlerine sahneden tekerlekli sandalye üzerinde dert yandı.

Yürümekte zorlanınca tekerlekli sandalyeye oturdu

Girne Rocks Hotel’de Kurban Bayramı yine ünlü isimlerin mekanı oldu. Nilüfer, Candan Erçetin ve Mehmet Ali Erbil, Rocks Hotel’in bayram kadrosunda yer aldı. Bayramın ilk gecesi ise Mehmet Ali Erbil ve Candan Erçetin sahne aldılar. Aralarında Oktay Kaynarca, Tarık Ünlüoğlu ve eşi Gülenay  Kalkan ile Cihan Ünal’ın da aralarında olduğu kalabalık bir izleyici kitlesi Candan Erçetin’i dinlemeye geldi.

Ancak gecenin en önemli anı ise Mehmet Ali Erbil’in sahneye tekerlekli sandalye ile gelmesi oldu. Bir süreden beri  “Vertigo”  hastalığı ile başı dertte olan ünlü sanatçı denge sorunu yaşadığı için yürümekte zorlanıyor.  Bu nedenle sahneye tekerlekli sandalye ile çıkan Mali “Bunu bir espri olarak almayın, bu işin şakası yok. Yürürken denge problemi yaşıyorum.  Kulisten buraya kadar tekerlekli sandalyeye ihtiyaç duydum. Sahneye de böyle çıkmak zorunda kaldım” dedi.

Sahnesini bir süre bu şekilde geçiren ünlü sanatçı daha sonra Cihan Ünal’ı yanına aldı ve tekerlekli sandalyeden kalktı.  Mali “Valla zor iş, ama hep böyle kalacak değilim işimi ayakta yapmak istiyorum” dedi ve işini ayağa kalkarak tamamladı. Candan Erçetin’i takdim eden Mali tekrar kulise tekerlekli sandalye ile döndü.

 

Candan Erçetin yine döktürdü…

Sevilen şarkılarını seslendiren Candan Erçetin,  Girne Rocks Hotel’de  sevenlerine unutulmaz bir gece yaşattı. İki kıyafet giyen sanatçı kırmızılı kıyafeti ile dikkat çekti. Sahnede darbuka show da yapan Erçetin sıcak havaya rağmen oldukça uzun süre sahnede kaldı.

Vertigo nedir? : “Sersem gibiyim”, “Kafamda ağırlık var”, “Sarhoş gibiyim, ayakta sallanıyorum”, “Etrafımdaki eşyalar dört dönüyor”. Pek çok kişi bu gibi şikayetler ile hastaneye koşuyor. Ancak hastalığın tanısını koymak çok da kolay olmadığı için çoğu zaman doktor doktor dolaşmak zorunda kalabiliyor. Toplumda çok sık görülen bir sorun; baş dönmesi yani vertigo. Etrafınızdaki her şey dönüyormuş gibi hissediyorsanız bu “Vertigo”dur.