VAKKO ESMOD Defilesinde ‘Catwalk’ Yapan Kedi Milyonların Sevgilisi Oldu

01.11.2018 - Perşembe 06:00

Dünyanın ilk moda okulu olma özelliğini taşıyan ESMOD, her yıl gerçekleştirilen uluslararası moda buluşmasını bu sene ilk kez Türkiye’de yaptı. Emaar AVM’de düzenlenen ve 11 ülkeden gelen mezun öğrencilerin koleksiyonlarının sunulduğu defilede, tasarımlar kadar podyumun davetsiz misafiri olan bir kedi büyük beğeni topladı.

Davetlilerin sosyal medya paylaşımı ile hızla milyonlarca insana ulaşan kedinin görüntüsü defile sonrasında da konuşulmaya devam etti. Kedinin bir anda podyuma çıkması, modellere pati atması ve onlarla birlikte yürümesi tüm dünyanın gündemine oturdu. Los Angeles, Singapur, İngiltere, İrlanda, Hindistan gibi dünyanın dört bir yanından yapılan sosyal medya paylaşımları ve uluslararası haber sitelerinde yayınlanan haberlerle kedinin podyuma çıktığı Vakko Esmod defilesi tüm dünyada paylaşıldı.

İngiliz Gazetesi Observer’ın internet sitesi, “Watch your back, Bella Hadid” diyerek podyuma çıkan kediyi dünyaca ünlü top model Bella Hadid’e rakip olarak gösterdi. Amerikalı ünlü komedyen Jerry Seinfeld'in eşi Jessica Seinfeld ise sosyal medyada ‘Moda budur’ başlığıyla videoyu paylaştı.