Muhteşem kadrosuyla tüm dikkatleri üzerine çeken, Limon Yapım, Kanal D ve yılların usta yapımcısı Hayri Aslan iş birliğinde Content Turkey’e yaptırılan “Cingöz Recai Bir Efsanenin Dönüşü” 11 Ekim Çarşamba akşamı Kanyon AVM Cinemaximum Sinemaları’nda gala yaptı. Merakla beklenen filme ilgi büyüktü. Davetliler saatler öncesinden sinema girişinde uzun kuyruklar oluşturdu.

TÜM GÖZLER BU GALADAYDI: “CİNGÖZ RECAİ BİR EFSANENİN DÖNÜŞÜ”

Türk polisiye roman geleneğinin en önemli karakterlerinden Cingöz Recai’nin (Kenan İmirzalıoğlu) yıllar sonra tekrar beyazperdede hayat bulduğu film, tüm salonları dolduran davetliler tarafından dakikalarca alkışlandı.

Kenan İmirzalıoğlu, Haluk Bilginer, Meryem Uzerli ve Musa Uzunlar ile birlikte, Serkan Keskin, Fatih Artman, Günay Karacaoğlu, Laçin Ceylan, Hakan Boyav, Ushan Çakır, Meriç Aral ve Boran Kuzum ve filmin yönetmeni Onur Ünlü katıldı.

İNŞALLAH İKİNCİSİNİ HATTA ÜÇÜNÜSÜNÜ YAPARIZ”

Vizyon heyecanı yaşayan film ekibi, gösterimden hemen önce kırmızı halı seramonisinde basınla bir araya geldi. Filmin basınla buluşmasında filmin yönetmeni Onur Ünlü : “Büyüyecek bir film yaptık, filmimizi seviyoruz. Gerçekten güzel oldu. Böyle bir film yok, inşallah bundan sonra böyle filmler olur, bundan daha iyilerini yaparız. İnşallah ikincisini yaparız, üçüncüsünü yaparız” dedi.  

Oynadığı her filmdeki her karateriyle çok konuşulan Haluk Bilginer ise “Umarız seyirci de çok beğenir. Ben de bu gece ilk kez seyredeceğim seyirciyle birlikte. Çekim aşamasında çok mutlu olduğumu söylemeliyim. Biz onur’la ve Kenan’la çok çalıştık. İlk kez Meryem’ciğim (Uzerli) ile birlike çalıştık, çok mutlu olduk inşallah son olmaz” cümlelerini kurdu.

APAYRI, ÇOK GÜZEL BİR FİLM SİZİ BEKLİYOR”

Meryem Uzerli de “Merhaba, çok güzel bir film sizi bekliyor. Değerli yönetmenimiz Onur Ünlü’nün de dediği gibi çok apayrı çok özel bir film sizi bekliyor. Hem dram var hem aşk var her şey var. St. Petersburg ve İstanbul’da çektik. Çok güzel bir enerji içindeyiz biz. Meryem Uzerli: Ben Haluk Bilginer’le bu filmde tanıştığım için Allah’a şükrediyorum. Kenan’la da tanıştığım için Allah’a şükrediyorum. Çok güzel bir kadro olduk. Her zaman böyle bir şans olmuyor hayatta” dedi.

Film için kılıktan kılığa giren “Cingöz Recai” Kenan İmirzalıoğlu: “Bilirsiniz Cingöz Recai Metin Ersan’la başlayıp Ayhan Işık’la devam eden bir serüven, biz de onu 2017’ye getirdik. 2017 gerçekleriyle yaptık. Çok özel bir oyuncu kadrosu var. Bu işin hakkıyla olması için. Yapımcımız da elinden geleni yaptı. Seyircimiz de inşallah teveccüh gösterir. Hepinizin de gördüğü gibi Meryem çok enerjik bir insan. Sete de aynen bu enerjisiyle geliyor. Sadece kamera önünde değil, arkasında da öyle. Kendi enerjisiyle ekibin de enerjisini yükselten bir insan. Müthiş bir performans gösterdi” dedi.

Jeneriğinin tüm salonlarda alkışlar eşliğinde izlendiği filmin finalinde oyuncular uzun uzun tebrikleri kabul etti. Galaya katılanlar arasında Kenan İmirzalıoğlu’nun eşi Sinem Kobal, Barış Falay, Şenay Gürler, Oya Başar, Mehmet Erdem, Nebahat Çehre, Pelin Karahan, Perran Kutman, Sadi Calil Cengiz, Sinan Çetin, Beyza Şeker ve Engin Hepileri, Rıza Kocaoğlu, Ahu Yağtu, Öykü Çelik, Burak Kut, İpek Erdem ve Murat Evgin de vardı. :haber hikmet aydoğan