Deniz Saypınar

17.10.2017 - Salı 16:02

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün belki de en sevilen ve Türk milletine miras olarak bıraktığı en anlamlı sözlerden birisi “Ben Sporcunun Zeki Çevik ve Ahlaklısını Severim“‘Bildiğimiz gibi, günümüzde birçok spor dalında yurtiçi ve yurtdışında yarışmalar yapılmaktadır. Bu vesileyle birçok başarılı sporcu da ülke ve dünya çapında sporseverler tarafından tanınmakta ve takip edilmektedir. Ancak bu sporcular arasında bazıları hal hareket ve davranışları ile öylesine saygı görmüştür ki bu isimlerin alçakgönüllü, ahlaklı ve düzgün karakterleri, spordaki başarıları örnek teşkil etmiştir. Bugün bu tanıma çok iyi bir örnek olarak gösterebileceğimiz Milli Sporcumuz Deniz Saypınar’ı sizlere tanıtmak istedik. Tabii hala tanımıyorsanız!

 

 

 

ücut Geliştirme ve Fitness ile ilgilenen bay, bayan herkesin mutlaka yakından tanıdığı ve takip ettiği bir isim Deniz Saypınar. Genç yaşına rağmen Türkiye ve yurtdışında aldığı derecelerle göğsümüzü kabartan Deniz’in kariyerindeki başarıları saymakla bitmiyor. İşte bunca başarıya rağmen kendisini hala yolun başında gören Deniz Saypınar’ın dereceleri:

6 KEZ TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU  -

IFBB DÜNYA 4. LÜĞÜ  - 2015

IFBB DÜNYA İKİNCİLİĞİ - GÜMÜŞ MADALYA 2016

IFBB AVRUPA 4. LÜĞÜ KUPA 2016

IFBB OLYMPİA AMATEUR ALTIN MADALYA 2017

IFBB ARNOLD CLASSİC EUROPE - GÜMÜŞ MADALYA 2017

IFBB BEN WEIDER LEGACY ELİTE CUP - GÜMÜŞ MADALYA 2017

 

Bu başarı hikayesini bakın Deniz Saypınar nasıl anlatıyor:

Bundan 5 sene önce benden çok daha tecrübeli bir sporcuya sormuştum:  "Pro card nasıl alınıyor ?"

Cevap olarak bir gülümseme ve bir de “Bu çok zor”! cümlesi aldım :) Farketmezdi, çünkü başarmanın yarısı istemektir ! Başarı isteğinizle orantılı. Nasıl başarılır, buna dair hiç bir fikrim yoktu ama ben kendimi biliyorsam yapabilirdim.

2016 Aralık ayında Dünya ikinciliği alana kadar bir çok derece yapmıştım ve şimdiye kadar bu dereceler bile daha önce yapılmamıştı. Buna rağmen hala hiç birşey başarmış gibi hissetmiyordum. Dünya 2. liği alarak bir kez daha bir ilki gerçekleştirdim. Şampiyonluk alamadığım için çok üzülmüştüm ama aslında bu büyük birşeydi. Anladım ki bir önceki elde ettiğin başarıların bir önemi yok .. Başarıya doyumsuz oluyor insan.

Dünya şampiyonası bittikten sonra kendime bir hedef koydum: 2017 bitene kadar IFBB (Uluslar arası vücut geliştirme federasyonu) kapsamında Pro Card alan ilk Türk kadın olmak! Bugün 2017 nin sonlarına geliyoruz ve ben Pro Card almaya hak kazandım. Dünya sıralamasında ilk 10’dayım. Bir düşünsenize 182 ülkenin bağlı olduğu Uluslararası bir Federsyona bağlı ve tüm bunlar arasında en iyi ilk 10 içinde bir Türk kadını ! Başardım!

Burada bu 5-6 sene neler çektim anlatılmaz ama gerçek şu ki başardım! 6 kez Türkiye şampiyonluğu, Avrupa 4 ve 5. Liği, Dünya 2.liği ve 4.lüğü, Ms Olympia Amateur (şampiyonluk) ünvanı, Arnold Classic Avrupa Şampiyonası gibi en prestijli ve 1470 sporcunun katıldığı yarışta 2.lik ile gelen gümüş madalya.

Ve ben hala yolun başındayım!

Deniz Saypınar’ı tebrik ediyoruz. Hala başında olduğu bu yolda kendisini gönülden destekliyoruz. Çünkü disiplinli ve düzgün bir hayat sürerek ülkesini uluslararası platformda en iyi şekilde temsil edebilen, üstelik bu başarısını birçok ilki gerçekleştirerek ödüllerle taçlandıran sporcular bizim milli hazinemizdir.

 

6.Türkiye şampiyonluğu

Dünya Şampiyonası Gümüş Madalya 2016

Dünya Şampiyonası Gümüş madalya

Ben Weider Legacy Cup Tüm Dünya açık yarışması Gümüş madalya

Milli Forma ile ..

Olympiadan ...

Milli forma ile altın madalya ..

 

ARNOLD CLASSİC EUROPE  Gümüş madalya

ARNOLD CLASSIC 2 KUPA

Salondan bir kare :)

Arnolddan ..  2017

Ms. Olympia Amateur .. Olympia Amateur Spain Altın madalya 2017