Merve Ünler: “Ne yapılması gerekiyorsa yapma vaktidir”

İş İnsanı Merve Ünler Yılmaz;  OSTİM OSB’nin ev sahipliğinde yapılan  “Ürün Yerlileştirme Programı” sonrası internet haber sitemize bazı açıklamalarda bulundu.

İş ve İnşaat Makineleri Kümelenmesi ile AFAD işbirliğinde düzenlenen “Ürün Yerlileştirme Programı” toplantısı OSTİM OSB’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantıya Ankara Sanayi Odası Başkanı Seyit Ardıç, ASO Meclis Başkan Yardımcısı Nihat Güçlü, OSTİM OSB Başkanı Orhan Aydın, AFAD Arama Kurtarma Daire Başkanı Recep Şalcı, İŞİM Başkanı Ayşe Saraçoğlu, OSTİM Başkan Yardımcısı Sıtkı Öztüna, OSTİM KOSGEB Müdürü Hasan Şenel, Özteknik Rekor Hidrolik ve Savunma Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Merve Ünler YILMAZ ve çok sayıda ASO üyesi sanayici katıldı.

Özteknik Rekor Hidrolik ve Savunma Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Merve Ünler YILMAZ yaptığı kısa açıklamada; “ Konuşmacılar; Yurt dışından getirilen arama kurtarma çalışmalarında kullanılan teçhizat ve makinelerin yurt içinde üretilip yerlileştirilip millileştirilmesi konusundaki isteklerini dile getirdi, Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Seyit Ardıç girişimleri ile ortak iş kültürü kazanan sanayicilerin kümelenme çalışmalarına duydukları güven ve etkin katılımlarının kendilerini onurlandırdığını söyledi.  Bizlerde alanlarımıza göre kendilerine destek olma sözü verdik. Allah korusun en ufak bir afette yüksek teknoloji aletlerle daha az kayıp vermek ve daha çok insana erişmek için ne yapılması gerekiyorsa yapma vaktidir” şeklinde açıklama yaptı.

“Ürün Yerlileştirme Programı” toplantısı büyük aile fotoğrafının çekilmesi ile son buldu.