TÜRKİYE’NİN ÜNLÜ MODELLERİ ÇAĞLA ŞİKEL, ÖZGE ULUSOY, EZGİ AVCI’NIN GÜZELLİĞİYLE BÜYÜLEDİĞİ DEFİLEDE DEFNE SAMYELİ KIRMIZI KIYAFETİ VE ‘STRONG ENOUGH’ ŞARKI PERFORMANSIYLA İZLEYENLERİ ÇOŞTURDU.

DEFNE SAMYELİ adL+CENGİZ ABAZOĞLU DEFİLESİNDE PODYUMU SALLADI.

Defne Samyeli ‘‘Cengiz’i yıllardır tanıyorum ve çok beğeniyorum benim içinde unutulmaz bir defile oldu. Kadının gücünün vurgulandığı işleri önemsiyorum. ‘Strong Enough’ isimli bu parça seçimi bu nedenle çok severek ve isteyerek yaptığım bu işe, en iyi şekilde aracılık etmiş oldu.’’ dedi.

Cengiz Abazoğlu ‘‘Defne’de dev bir ışık var, sahne yıkıldı. Çağla ve Özge benim kız kardeşlerim her zaman bitmeyen güzellikleriyle kıyafetlerime hayat veriyorlar.

Çağla Şikel ‘‘Balerin olduğum zamanda hayal ettiğim uzun kuyruklu kırmızı kıyafeti Cengiz bilmeden hazırladı ve bugün giydiğim çok mutlu oldum’’ dedi.

Özge Ulusoy ‘‘Cengiz’le hiç ayrılmadık her seferinde çok heyecanlanıyorum izleyenlerin çok etkilendiğini gördük her şeyiyle çok başarılı bir şov oldu’’ dedi.

Zehra Işık ‘‘Provada çok heyecanlandık, defile anında Defne Samyeli podyumu yıktı geçti. Çağla ve Özge herzamanki gibi güzellikleriyle büyüledi’’ dedi.

 

adL+Cengiz Abazoğlu Sonbahar-Kış defilesi için 15 tır malzeme kullanılarak sahne yeniden inşa edildi. Barış işaretinden yola çıkılarak hazırlanan sahne tasarımında, dünyaca ünlü yıldızların kullandığı videowall’lar ve izleyenleri etkisi altında bırakan bol sürprizli dev şova 1200 kişilik rekor katılım gerçekleşti.

Her sezon adL için hazırladığı koleksiyonlar ile büyük ilgi gören adL+Cengiz Abazoğlu Sonbahar-Kış defilesi için Aurascopeproject’in sahibi koordinatör Zehra Moler önderliğinde ve Uğurhan Akdeniz Set&Show direktörlüğünde muhteşem bir şov hazırlandı.

Cengiz Abazoğlu yeni sezonda 115 parçalık 2018-19 Sonbahar-Kış koleksiyonuyla geçmişi yeniden yorumluyor. Yaptığı zaman yolculuğundaki dönemin kadınlardan ilham alan ünlü ve başarılı modacı Cengiz Abazoğlu, adL ekibiyle bir takım ruhu yakaladıklarını dile getirerek 14. Sezonda da markayla işbirliğini sürdürüyor.

Zamanın hem düzenli işleyişinden hem de bir o kadar zıt olan özgürlüğünden ve gittiği seyahatlerinden ilham alan Cengiz Abazoğlu, bu yolculukta ön plana çıkardığı 70’ler kadınının zarifliği, özgüveni ve şıklığıyla günün her halini özel kılıyor.

Hikayesinde zarif, özgür, kendine güvenli şık kadını anlatan tasarımlar, payetler, danteller, krepler, gabardinler, çelik örmeleri ve kaşe kabanlık kumaşlar ile  70’ler ve 90’ların hit loklarını stilize edilerek günümüze uyarlıyor. Baharat tonları ve yumuşak dokular 115 parçanın öne çıkan detaylarını oluşturuyor. İspanyol paça, dar paça ve kalem formda garnili pantolonlar, elbiseler, abiyeler, tulumlar ve trikolarıyla günün her saatinde aranılan şıklığı yakalıyor. Metal çıtçıtlar, nakış, süzeneler, broşlar, taşlı ve kumaş kaplı kemer aksesuarlarıyla koleksiyon moda dünyasının kalbini çalacak.

Cengiz Abazoğlu ‘‘Sokakları özgür kılan 70’ler, iddialı 80’ler ve spor giyimle birlikte yeni renklerin keşfedildiği 90’larla çıktığımız zaman yolculuğumuzu günümüze uyarlayarak yeni aksesuarlarla moda dünyasını heyecanlandıracak bir kış sezonu hazırladık. Kadın bu koleksiyonla tüm enerjisini işine, ailesine ve sosyalleşmeye ayırabilir’’ dedi.

adL Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Tasarım Direktörü Zehra Işık ’‘Dönemin ve gün içindeki zamanın sınırsız olanaklarına sahip tasarımlar, kadını şıklığın rahatlığıyla buluşturuyor. 70’ler, 80’ler ve 90’ların kadınını Cengiz Abazoğlu yeniden yazarak 2018-19 Sonbahar-Kış sezonuna uyarladı’’ dedi.