Alican Kartal Castel Medya Reklamınız Satmıyorsa, Yaratıcı Değildir!

23.07.2022 - Cumartesi 19:37

Adı ‘‘Sinemacılar Kralı’’ olarak da bilinen Şükrü Avşar ile birlikte sektöre ilk adımlarını atan 32 yaşındaki girişimci, uzun yıllar ünlü film yapımcısıyla çalışarak sektöre dair kilit bilgiler edinmiştir. Bu alanda vizyoner kimliğini kazanmasının ardından ünlü prodüktör, organizatör ve sanatçı menajerliği gibi alanlarda hizmet veren Erkan Özerman ile bir araya gelerek Best Model yarışmasında yardımcılık görevini üstlenmiş;

 

büyük sorumlulukların altına girerek kendi iş modeli yaratmıştır. Sektördeki tüm deneyimlerini, kurduğu firma olan Castel Medya’ da bir araya getirmiştir. Bu alanda 14 kişiye istihdam sağlarken markası için deneyimli isimleri bir araya getirerek başarılı işlere imza atmıştır. Castel Medya, bünyesinde iş birliği içerisinde çalıştığı tüm şirketlerin adını, bu şirketlerin hedef kitlesine duyurmuş; planlanan süreçte %50 büyümelerini sağlamıştır.

Çalıştığı markalarla birlikte, firmasını da büyüten Alican Kartal, ‘‘Her zaman bünyemizdeki markalara bir fayda yaratma amacını düşünerek çalışmaya devam ediyoruz. Çalıştığımız markalar büyümeli ki, Castel Medya’ da durmadan büyümeye devam etsin.’’ sözleriyle 2022 yılındaki başarısını anlamlandırmıştır. 2022 yılında %50 büyüyen Castel Medya, ayrıca yatırım hedefini de 4 milyon liraya çıkarmıştır. Alican Kartal’ ın kuruculuğunu üstlendiği firma, basın danışmanlığı, oyuncu menajerliği, kurumsal markaların kreatif süreçlerinin yönetimi gibi görevleri üstlenirken bir yandan da halkla ilişkiler çalışmalarını yürütmekte; planlı ve eksiksiz bir organizasyon için ekip arkadaşlarıyla birlikte sürekli olarak çalışmaya devam etmektedir. Bunlara ek olarak, büyük markaların model ve marka yüzlerini seçmektedir. Birçok markayı yukarı taşımış ve adından söz edilmesini sağlamıştır. Bu sayede Castel Medya’ nın da ticari itibarı artmış, kısa sürede güvenle tercih edilen bir firma haline gelmiştir. Şükrü Avşar ve Erkan Özerman’ dan edinilen derin tecrübe ise markanın en güçlü referansıdır. Tüm bunlara ek olarak, Alican Kartal, “İlgi bilgiyi, bilgi de başarıyı getirir. Hedefim başarı için görülebilen veya ölçülebilen dağın tepesini değil, görülemeyen ufukları ve vizyonu keşfetmek” sözlerini akıllara kazımıştır.