Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık'ın '22. Uluslararası Sevgi, Barış, Dostluk, Kültür ve Sanat Festivali'nde konser veren şarkıcı Gülşen'e sahnede söylediği sözler olay oldu.

Ereğli Belediye Başkanı Posbıyık’tan Gülşen’e: Böyle kapalı görmeye alışık değiliz

Gülşen, dün akşam Zonguldak Ereğli’de ’22. Uluslararası Sevgi, Barış, Dostluk, Kültür ve Sanat Festivali’ kapsamında konser verdi. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık da bir ara sahneye çıkarak şarkıcıyı tebrik etti. Posbıyık’ın burada yaptığı konuşma ise konsere damga vurdu.

Kıyafetleri üzerinden hedef alınan şarkıcı Gülşen’e Posbıyık, “Kıskananlar çatlasın. Ancak hoşuma gitmedi. Gülşen’imizi böyle kapalı görmeye alışık değiliz” dedi.

Posbıyık’ın esprisine Gülşen de gülerek karşılık verdi.

Sosyal medyada gündem olan Posbıyık, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Daha önce üç kez Ereğli’de ağırladığımız Gülşen yine büyük beğeni topladı. O Ereğli’yi biz onu çok seviyoruz” ifadesini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Gülşen geçen aylarda sahne kostümlerine yapılan eleştirilere verdiği yanıtla gündeme gelmişti:

* Çıktığınız bu yolda aslında kendi ayaklarınıza, hemcinslerinizin ve evlatlarınızın ayaklarına takmaya çalıştığınız prangaların farkında mısınız?

* Bana kıyafetim, yaşım, anneliğim, cinsiyetim, eşliğim ya da sanatkarlığım üzerinden kurulmaya çalışılan tüm baskılar gibi eğer çeşitli baskıların içine hapsedilmiş nefessiz, umutsuz, çaresiz bırakılmaya çalışılmış tek bir kişi dahi varsa okuyup nefes bulsun, küçük sandığı dünyada aslında yalnız olmadığını, kabul gördüğünü ve çok sevildiğini bilsin

* Çünkü yaşam bu zihniyetler kadar küçük değil. Yaşam kocaman ve yaşamak çok güzel.