Müzisyenliğinin yanı sıra atık malzemeleri değerlendirerek yaptığı çalışmalar ile dikkat çeken Zeliha Sunal, bu kez öğrencilerin 5 Haziran Çevre Günü için hazırladığı etkinliğe destek oldu. Sunal, ortaokul öğrencilerinin “Sıfır Atık” temalı şarkısını seslendirerek, daha fazla insana ulaşmak için Akademi Çevre A.Ş.’nin desteği ile şarkıyı kliplendirdi

Zeliha Sunal ile “hedef sıfır atık”

 

 

Bir Devlet Okulu olan Ataşehir Emlak Konut Ortaokulu öğrencilerinin ve Müzik Öğretmeni Funda Cumbul’un yazdığı çevrecilikle ilgili mesajlar içeren “Sıfır Atık” şarkısı, Akademi Çevre A.Ş.firmasının desteğiyle; ünlü Pop sanatçısı Zeliha Sunal’ın okul öğrencileriyle birlikte seslendirdiği Çevrecilik Şarkısına dönüştü.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından oldukça önemsenen “Sıfır Atık” projesi kapsamında ilk pilot okul olarak seçilmiş ve Çevre Beratı almaya hak kazanmış Ataşehir Emlak Konut Ortaokulu’nun; uzun yıllardır çevrecilik konusunda pek çok çalışmaya destek vermiş olan pop sanatçısı Zeliha Sunal’ı söyleşi için okula davet etmesiyle başlayan macera hızla ilerliyor.  Okulda geri dönüşüm aletlerini çalarak “sıfır atık” şarkısını söyleyen çocuklardan oluşan orkestra ile tanışan Zeliha Sunal, parçayı çok beğenerek şarkının daha fazla kitle tarafından duyulması için harekete geçiyor.  Aranjör Murat Yeter ile üstünde çalışıp geliştirerek “Hedef Sıfır Atık” isimli bir çevrecilik şarkısı haline getiren Zeliha Sunal; “Duyduğum anda sözlerinden çok etkilendiğim bu parçanın daha geniş kitlelerce dinlenmesini çok istedim. Henüz ortaokul öğrencileri olan bu çocukların çevre konusundaki duyarlılıkları beni inanılmaz etkiledi.