Yılmaz Morgül’den şiddet mağduru tüm kadınlara şarkılı destek

15.04.2021 - Perşembe 16:36

En son iki yıl önce yeni şarkısını piyasaya çıkartan Yılmaz Morgül “Gülü Soldurmam” adını verdiği yeni şarkısını bugün dijital platformdan piyasaya çıkarttı. Sanatçı şarkıyı ilk duyduğu andan itibaren çok etkilendiğini belirterek, şarkının tüm kadınların hislerini anlattığını söyledi. Kadınların hayatta çok önemli olduklarını ve çok kıymetli olduklarını söyleyen Yılmaz Morgül annesinin ciddi bir rahatsızlık geçirdiğini ve son günlerde annesi ile yakından ilgilendiğini söyledi.

Annesinin rahatsızlığından çok etkilendiğini ve yeni şarkısının de buna denk geldiğini belirterek “Annem benim için çok önemli. Onun hastalığı bana tüm kadınların ne kadar kıymetli olduklarını bir kez daha hatırlattı. Bu şarkının sözleri sanki kadınlar için yazılmış. Ben de bu şarkıyı başta annem olmak üzere, Atamızın annesi Zübeyde hanımdan Kurtuluş Savaşı'nda mermi taşıyan Nene Hatun’a. İlk kadın doktorumuz Safiye Ali’den, Sabiha Gökçen’e, güzellik kraliçemiz Keriman Halis’e, Müzeyyen Senar’a, Leyla Gencer’e kadar tüm kadınlarımıza armağan ediyorum. Özellikle de şiddet mağduru kadınlarımıza” dedi.

Şarkısına geçtiğimiz günlerde Bakırköy Leyla Gencer Opera ve Kültür Merkezi’nde klip çeken Yılmaz Morgül sahnede saz arkadaşları ile gazino havası yarattığını söyledi. Türk sanat müziğinin ağır bir havası olduğunu belirten sanatçı “Bu şarkıya klip çekerken özel bir havası olsun istedim. Şarkı çok duygu dolu ve güzel bir şarkı” dedi.:haber caner budak