Yardımsever Sunucu Sa Baran, Altın Lale ödül törenini ve amacını anlattı.

Tüm Avrupa ve Türkiye’de ismini duyuran Altın Lale ödülleri, kurucusu Bülent Türker Bey ile Dünya Olimpiyat Şampiyonu Naim Süleymanoğlu arasında geçen samimi bir sohbetten yola çıkılan bir serüven…
Her yıl Hollanda’da düzenlenen organizasyon, 5. yılında Hollanda hükümeti tarafından resmen tanınmış ve Türkiye ve Hollanda dostluğuna önemli katkıda bulunmuştur. Böylelikle Avrupa ve Türkiye’de sevilen ve tanınan bir vakıf haline gelmiştir.


Kalitesinden ödün vermeyen kuruluş her yıl geleneksel olarak gerek Türkiye’den önemli bir sanatçıya gerekse Hollanda’ daki değerli Türk insanlarına ödül vermeye devam etmiştir. Hollanda’da 12 dalda alanında başarılı kişi ve kuruluşlara Türkiye’den ise önemli bir isme Altın Lale ödülü verilmektedir.

Altın Lale Ödülü – Naim Süleymanoğlu
Altın Lale Ödülü – Türkan Şoray
Altın Lale Ödülü – Fatma Girik
Altın Lale Ödülü – Ediz Hun
Altın Lale Ödülü – Nükhet Duru
Altın Lale Ödülü – Emel Sayın

Altın Lale organizasyonu, Atatürk’ü anma ve Cumhuriyet Bayramı kutlamalarıyla da tüm Avrupa’da tanınmış ve ses getirmiştir.
Hiçbir Ticari ve Siyasi amaç gütmeyen kuruluş, Türkiye sevgisini taşıyan gönüllü insanların hizmetlerinden oluşmaktadır. Bununla birlikte, Altın Lale Vakfı elde ettiği gelirle Türkiye’deki sokak hayvanlarına ve çocuklara destek vermekte, her yıl yüzlerce engelli arabası bağışı yapılmaktadır.Bu özel gecenin sunuculuğunu yapan Sa Baran, ‘Altın Lale ödül töreninin resmî sunucusu olmaktan gurur duymamın en büyük nedeni, tüm gelirin ihtiyaç sahiplerine bağışlanmasıdır.’ dedi