İPEKYOLU FASHION WEEK YÖNETİM KURULU BAŞKANI VE KURUCUSU EMRAH KAYİHAN ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Ünlü İş Adamı Emrah Kayihan ’dan Eğitime Katkı

Emrah Kayihan , Geçtiğimiz günlerde Bursa Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Moda tasarım Bölümü öğrencilerine Seminer verdi. “

Emrah Kayihan’ın hazırlayıp sunduğu ve başlatmış olduğu ADIM ADIM MODA SEMİNERLERİ’nin ilk adresi Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Moda tasarım bölümü oldu , Seminer kapsamın’da MODA TERİMLERİ VE MODA DÜNYASI olmak üzere iki başlıkta eğitim veren Kayihan özellikle Markalaşma süreci , sosyal platform , Online satış , Ticarete atılım , PR ve Reklam , Kurumsallaşma , Algı yönetimi , Produksiyon , Defile nasıl hazırlanır ve vitrin gibi bir çok konu hakkın da öğretmen ve öğrencilere bilgi aktardı. Ayrıca Ünlü Moda fotoğrafçısı olan Kayihan , Moda Fotoğrafının Markalar ve Tasarımcıların tanıtımın daki etkisinin faydalarını da ayrıca aktardıktan sonra öğrencilerle soru cevap ile konuları da pekiştirdi. ”

 

Kayihan “ Moda Dünyası hakkın da bir çok konu olduğunu fakat öğrencilerin dahi öğretmenlerin de bu konular hakkın da bilgilerinin olmadığını , mezun olduktan sonra gerçek hayata atıldıkların da nereden başlıyacaklarını ve bununla ilgili yetersizlikleri konu alarak , Modanın Ticari dünyasına ilk adımı atacak öğrencilere asla korkmamalarını ve mucadeleye devam etmelerini söyledi. “

 

Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti’nin güçlü bir devlet olduğunu özellikle bayan girişimcilerin devlet tarafından teşvik ve eğitimlerle desteklendiğini vurgulayan Kayihan Öğrencilere ticari hayatları için önemli bir yol gösterici oldu.

Kayihan , ADIM ADIM MODA SEMİNERLERİ nin Türkiye Cumhuriyeti Eğitimine ve Türkiye Ekonomisine katkı sağlamak için isteyen tüm Meslek okulları ve Üniversitelerde gönüllü olarak aktarabileceğini belirtti.Ayrıca önümüzdeki günlerde birkaç okul da daha seminer verecek olan Kayihan tüm öğretmen ve öğrencilere başarılar diledi.