Türkan Şoray: 'Ben Kadir İnanır'la sevişemeyince, Müjde Ar sevişti'

26.03.2024 - Salı 07:18

Türkan Şoray, Müjdat Gezen’in YouTube programı ‘Müjdat Gezen ile Bizim Ev’e konuk oldu. Türk sinemasında 'Sultan' lakabıyla anılan Şoray itiraflarıyla gündeme geldi.

Ah Güzel İstanbul filminde senaryoya bayıldığını söyleyen Türkan Şoray; "Bir sahne var Kadir İnanır seferden geliyor ama inanılmaz bir sevişme sahnesi... Yapamam diyorum... Sonra Müjde Ar oynadı ve o filmle patladı" dedi.

 

AH GÜZEL İSTANBUL'UN KONUSU NE?

Uzun yol şöförlüğü yaparak hayatını kazanan Kamil, arkadaşlarıyla gittiği bir randevu evinde tanıdığı Cevahir'e aşık olur , ona ev tutar. Amaçları evlenmektir. Ne varki, ekonomik düzenleri böyle bir evliliğe yeterli değildir. Kamil daha iyi bir yaşam kurmak için, bir arkadaşının kaçakçılık teklifini kabul eder. Bu yasadışı iş ile durumunu biraz daha düzelten Kamil, kaçak malları teslim almaya gittiği Mardin'den gelinlik kumaşla döner. Ama onu beklemekten sıkılan ve bu duygular içinde yıpranan Cevahir, sabaha karşı evi terkeder.

'MÜTHİŞ BİR SEVİŞME SAHNESİ'

Türkan Şoray programda ayrıca Atıf Yılmaz'ın 'Mine' filminden de bahsetti. Şoray; "Mine'de bütün mesele bir sahne var oraya geliyor (...) Kadını delirtiyorlar, onla oldun bizle de ol filan diye... Baskı maskı derken yazarın evine gidiyor seninle beraber olmak istiyorum diyor. Ondan sonra müthiş bir sevişme sahnesine..." ifadelerini kullandı.