Yıl boyunca iç turizmi geliştirmeye yönelik çalışmalar gerçekleştiren Rotahane, turizme katkı sağlayan şehir ve kurumları ödüllendirmek amacıyla Yıldız Ödülleri Gecesi düzenledi. Four Seasons Hotel Bosphorus’ta dün gerçekleştirilen görkemli törene siyaset, iş ve sanat dünyasından 350 seçkin davetli katıldı. 

Turizmin yıldızları ödüllendirildi

Rotahane Kurucuları Pervin Ersoy ve Bilge Kuru ev sahipliğinde, Denizbank ana sponsorluğunda ve The Bo Viera BODRUM co-sponsorluğunda gerçekleştirilen törenin sunuculuğunu ise Serkan Çağrı ve Ebru Akel yaptı. Törende ayrıca Oktay Kaynarca, Özcan Deniz, Ziynet Sali, Fadik Sevin Atasoy, Atıl Kutoğlu, Hamdi Alkan, Keremcem, Müge Boz, Hakan Akkaya ve Dilek Hanif’in de aralarında bulunduğu birçok ünlü isim de yer aldı.
Tüm gelirinin turizm bölümünde okuyan ihtiyaç sahibi gençlere aktarıldığı törende şehirlere ödülleri verildi. Kastamonu Eko-Turizm Şehri, Gaziantep Gastronomi Şehri, Balıkesir Keyifli Yaşam Şehri, Kahramanmaraş Yılın Yenilikçi Turizm Şehri, Edirne Yılın Festival Şehri, Afyon Yılın Parlayan Yıldız Şehri, Çankırı Yılın Sağlık Turizmi Şehri olarak belirlenirken Çanakkale ise Yılın Müze Şehri Ödülü’nü almaya hak kazandı.HABER:MURAT TAMAY