TUĞÇE ÇELİK Ekranlarda pek çok güzel kadın oyuncuya çok farklı rollerde rastlamak olağan bir durum haline geldi.

Tuğçe Çelik hem güzel hemde yetenekli bir oyuncu

TUĞÇE ÇELİK,Türk sinema tarihindeki ulu çınarlar Türkan Şoray, Filiz Akın, Gülşen Bubikoğlu gibi hem güzel hem de rolün hakkını tam manasıyla verebilecek kadın oyuncu bulmak çok zorlaştı. Her gün farklı dizi bombardımanına tutulan izleyicilerin, günümüz kadın oyuncularını Yeşilçam’ın duayen kadın sanatçılarıyla kıyaslaması sonrasında istenen etkileşimin sağlanamadığı da bir gerçek.

Belki de bu boşluğu doldurmaya en potansiyel adayı sizlere takdim edelim: Tuğçe Çelik. Tuğçe Çelik ismi ilk kez 2015 yılında katıldığı Model of Celebrity yarışmasında birinci olması ile gündeme geldi. Bu yarışmada güzelliği, zekâsı ve doğal tavırlarıyla tüm jüri üyelerinin dikkatini çekti ve başarılı oldu. Tuğçe Çelik, daha sonra konuk olarak katıldığı programlarda da verdiği akıl dolu cevaplar yanında samimiyeti ve hayat enerjisi ile halkın da gönlünde taht kurdu. Show dünyasına bu hızlı girişin ardından dizi yapımcılarının da radarına giren Tuğçe Çelik, Fox TV’de yayınlanan “Bir Mucize Olsun” isimli dizide oynadı. Furkan Palalı ve Su Kutlu gibi isimlerin başrollerini paylaştığı bu dizide ana karakterde etkileyici bir performans sergiledi ve dizi ilk bölüm oldukça iyi bir reyting aldı.

Yapımcı ile kanal arasındaki problem midir, yoksa farklı bir nedenle midir bilinmez; dizi üçüncü bölümde yayından kalkınca Tuğçe Çelik’in bu ilk deneyimi çok da tatminkâr olmadı. Ancak izleyicilerin ve sektöre gönül verenlerin dikkatini çeken Tuğçe Çelik, pek çok teklif almaya başladı. Bu sektörü yavaş yavaş tanımaya başlayan oyuncu, sektörde yaptığı kaliteli işlerle nam salmış Alican Kartal ile çalışmaya başladı. Alican Kartal’a sorduğumuzda, Tuğçe Hanım’daki oyuncu ışığının farkına vardığını ve onu en üst seviyelere taşımak için gerekli tüm çalışmaları yapacağını ifade etti. Bunun için aşılması gereken önemli merhaleler olsa da Tuğçe Çelik’teki doğal güzellik, karakter rollerini oynama yeteneği, yansıttığı duyguların doğallığı ve kendine olan güveni sayesinde çok kısa zamanda büyük mesafeler kat edildiğini de ekledi. Tuğçe Çelik, Alican Kartal’la birlikte ciddi bir vizyon eşliğinde emin adımlarla ilerliyor.

Gördüğümüz kadarıyla çok fazla dizi teklifi alsa da, gelen teklifleri Alican Bey’le beraber değerlendirip, karar veriyorlar. İki isim arasında oluşan bu güven duygusu sayesinde, Alican Kartal, Tuğçe Çelik’in attığı her adımı çok detaylı bir şekilde planlıyor. Aldığı oyunculuk eğitimleri ve diksiyon dersleri başta olmak üzere, giydiği kıyafet, yediği yemek, saçı, makyajı, gezdiği mekânlar bile Alican Kartal tarafından Avrupai ölçülerde planlanıyor. Tuğçe Çelik, Alican Bey sayesinde sektörü çok iyi tanımaya başladığını ve geleceğe daha güvenli baktığını belirtiyor. İkiliye somut projelerle ilgili sorular sorduğumuzda çok ketum davrandılar. Fakat bizim cümle aralarından anladığımız yaz aylarında, ana kanallardan birinde çok önemli bir dizi projesinde Tuğçe Çelik’in ana karakterlerden birini oynayacak. Bunu bize zaman gösterecek ancak gelen teklifler, bu yönde adımların atıldığını bize hissettirdi.

Sektörü takip eden basın mensupları olarak, yaz aylarından itibaren Tuğçe Çelik ismini çok daha üst noktalarda duyacağımıza inancımızın da tam olduğunu belirtmek isteriz. Tuğçe Çelik, uzun yıllardır dizi ve film piyasasında “güzel kadın ama duyguyu veremiyor” eleştirilerine karşı çok güçlü bir cevap olacak şekilde ekranlara gelmeye hazırlanıyor. Ünlü menajer Alican Kartal’la birlikte doğru projeleri bulacağı ve yeni bir Türkan Şoray ya da Filiz Akın olma yolunda ilerleyeceği aşikâr. İlerleyen zamanlarda bunu göreceğiz ama şuna emin olun, yeni bir yıldız ekranlara doğru ve emin adımlarla gümbür gümbür geliyor.