TORBALI TİYATRO GÜNLERİ Di̇onysos Tiyatro ile perde diyecek.

 

 

Genel Koordinatörlüğünü Oyuncu ve iş adamı Işık Tolgay’ın , Genel Sanat Yönetmenliğini de Anton Çehov ve Ekin Yazın Dostları ödüllü oyuncu, yönetmen ve müzisyen Erdem Topuz’un üstlendiği Dionysos Tiyatro, Bir Delinin Hatıra Defteri (Erdem Topuz) , Oblomov ve Fareler ve İnsanlar isimli oyunlarını sergileyecekler.

Erdem Topuz’un hayat verdiği BİR DELİNİN HATIRA DEFTERİ isimli oyun 2015 Yılında Rusya Yalta Anton Çehov Uluslararası Festivalinde ülkemize Rus Klasiği en iyi yorum ödülü getirmiş, 2014 yılında Rusya Arkhangelsk Uluslararası Tiyatro Festivalinde 1000’e yakın Rus seyirciyle Türkçe buluşup bir ilke imza atmıştı.

 

Geçtiğimiz sezon OBLOMOV Dionysos Tiyatro genel sanat yönetmeni Erdem Topuz tarafından oyunlaştırılmış ve ülkemizde ilk defa sergilenmişti. Erdem Topuz, OBLOMOV’daki rolüyle Ekin Yazın Dostları tarafından Küçük Sahne En İyi Erkek Oyuncu ödülü almıştı.

23 Kasım’da Profilo Kültür Merkezi’nde prömiyeri yapılacak olan FARELER VE İNSANLAR ise bu sezona giren iddialı yapımlar arasında.