TOMMY HILFIGER, LONDRA’DA DÜZENLENEN TOMMYNOW ETKİNLİĞİ

17.02.2020 - Pazartesi 11:08

Tommy Hilfiger, Londra Moda Haftası sırasında düzenlenen TOMMYNOW İlkbahar 2020 defile deneyiminde sadakatin gücünü ve anlamlı ilerlemenin ancak etki yaratan işbirlikleriyle sağlanabileceği inancını kutladı. Sezon içi defile, markanın hiçbir şeyi boşa harcamama ve herkese kucak açma vizyonu doğrultusunda Tommy Hilfiger ve Lewis Hamilton’un birlikte tasarladığı dördüncü TommyXLewis koleksiyonunun özündeki sürdürülebilirlik adımlarını ve kapsayıcılık hissini ön plana çıkardı. Bir de sürpriz yapan Tommy Hilfiger ve Lewis Hamilton, Grammy ödüllü şarkıcı ve besteci H.E.R. ile işbirliğinin ürünü TommyXLewisXH.E.R. kapsül koleksiyonundan 12 parça sunarak sezonun bütünleyici ve kapsayıcı ruhunu vurguladı.

 

 

Yedi sezondur dünyanın çeşitli şehirlerinde düzenlenen deneyimsel defile etkinliği, Lewis Hamilton’un ülkesine dönerek 16 Şubat Pazar günü saat 23’te Londra'daki Tate Modern müzesinin The Tanks bölümünde gerçekleşti. Sezon içi TOMMYNOW defilesi, markanın genç, iyimser ve değişim yaratan ruhuna hayat veriyor ve dünyanın her yanındaki tüketicilere bunu deneyimleme fırsatı sunuyor. Marka, TOMMYNOW platformu aracılığıyla moda sektörünün yaşattığı deneyim, ilham verebileceği değişim ve en önemlisi desteklediği diyalog açısından podyumda nasıl görünebileceği konusunda sınırları zorlamaya devam ediyor.

Tommy Hilfiger'ın imzası haline gelen “Gördüğünü Al” yaklaşımının başarısını ileriye taşıyan etkinlikte podyuma çıkan görünümler, 70'den fazla ülkede alışveriş yapılabilen kanallardan oluşan bir ekosistemde anında satışa sunuldu.

KOLEKSİYON AÇIKLAMASI

Bu sezon, kim olduğunuza, nelere inandığınıza ve nereye ulaşmak istediğinize sadık kalmayı kutlama niteliğinde. Tommy Hilfiger ve Lewis Hamilton’un dördüncü ortak koleksiyonu da bu paylaşılan değeri yansıtıyor; sadakat, küresel marka elçisinin kolundaki “Loyalty” dövmesinde de görüldüğü gibi İlkbahar 2020 koleksiyonları ve defile deneyimi genelinde yol gösterici oluyor.

Bu sezon en önemli konseptlere geri dönen TOMMYNOW, izleyicilere Tommy Hilfiger'in hiçbir şeyi boşa harcamayan ve herkese kucak açan moda yaratmaya yönelik sürdürülebilirlik vizyonunu kutlayan duyusal bir deneyim yaşattı. İngiliz yarış pilotunun ülkesine gelen etkinlikte Tommy Hilfiger ve Lewis Hamilton bugüne dek tasarladıkları en sürdürülebilir TommyXLewis koleksiyonunu sundu. Koleksiyondaki stillerin %75’inden fazlası, %100 organik pamuklu, geri dönüştürülmüş malzemeler, kaz tüyü alternatifleri ve düşük çevresel etkili denim gibi daha sürdürülebilir şekilde tedarik edilen unsurlar içeriyor.

İlkbahar 2020 TommyXLewis koleksiyonu, TOMMY HILFIGER’ın güçlü erkek giyim mirasını Lewis Hamilton’un sokak giyimi stiliyle birleştirmeye devam ederken asker mavileri ve yeşilleri nötr tonlar ve neon vurgularla kombine ediliyor. Grammy ödüllü şarkıcı ve besteci H.E.R. de kendine özgü grafik ikonografisini ve şarkı sözlerini 12 parçada ifade ediyor. İlkbahar 2020 TommyXLewis koleksiyonu, iş giyimi esintilerinden kolejli stillere kadar modern Amerikan gardırobunun parçası olan ikonik tasarımları yeni ve sofistike yorumlarla kutluyor.

Kendini sürekli yeniden yaratırken mirasına sadık kalan HILFIGER COLLECTION, markanın zengin arşivlerinden yararlanıyor, ikonik siluetlere çağdaş yorumlar getirirken bayrak uygulamalarıyla aksesuarlara ve şık giyime yıkıcı dokunuşlar katıyor. Markanın 35. yıldönümünü ve mirasını onurlandırmak amacıyla HILFIGER Crest arması, tamamı desenli, aynı tonda yazı yerleştirmeli, rozetli ve zengin işlemeli uygulamalarla öne çıkıyor.

Uzun yıllardır inanılan değerlerin savunulmasına sadakat, kapsayıcılık ve çeşitlilik kavramlarını da içerecek şekilde genişlerken TOMMYNOW İlkbahar 2020 etkinliğinde harika stilin cinsiyet, yaş, etnik köken ve vücut tipi gibi tüm sınırları ortadan kaldırdığını ifade eden “Herkese Uygun Stil” felsefesi benimsendi. TommyXLewis ve TommyXLewisXH.E.R. seçkileri tüm vücut tiplerine uygun bedenlerle sunulurken HILFIGER COLLECTION, temel gardırop parçalarının üniseks olarak kullanılmasını teşvik etmeye yönelik erkek ve kadın giyim stilleri yarattı.

İlkbahar 2020, sezonun ötesinde ve gelecek hakkında düşünmeyi vurgularken hiçbir şey harcamama ve herkese kucak açma yolculuğumuza odaklanıyor.

KADRO

TOMMYNOW, modanın ve podyumun neye benzemesi gerektiğine dair cesur ifadeler aracılığıyla kapsayıcılık ve çeşitlilik için bir platform haline gelmiş bulunuyor. Kapsayıcı kadro, çok farklı kültürlerden gelen, farklı vücut tiplerine, cinsiyet ifadelerine ve etnik kökenlere sahip, her yaştan modelleri kutluyor ve gururla podyuma çıkmaya devam ediyor.

Ünlü modeller Naomi Campbell, Luka Sabbat, Lennon Gallagher, Winnie Harlow, Lottie Moss, Lucas Jagger, Jasmine Sanders, James Turlington, Jordan Barrett, Ella Richards, Alessandra Ambrosio, Sonny Ashcroft, Pixie Geldof, George Barnett, Georgia May Jagger, Jodie Kidd, Jourdan Dunn, Karen Elson, Candice Swanepoel, Iris Palmer, Yasmin Le Bon, Erin O’Connor ve Halima Aden podyuma çıkan kadroyu oluşturdu.

TOMMYNOW İLKBAHAR 2020

Basın mensupları, satın alma profesyonelleri, VIP davetliler, sektörden influencer’lar ve tüketiciler dahil 1.000'den fazla konuk, Tate Modern müzesinin The Tanks alanındaki defileye davet edildi. Bu yalın endüstriyel görünümlü mekanlar, yer altında bulunuyor ve her biri otuz metreden geniş ve yedi metre yüksekliğinde bölümlerden oluşuyor. Her tankın kullanışlılık hissi korunarak markanın duyusal ve deneyimsel defile etkinliğinde çağdaş ve ilham verici bir kontrast yaratıldı.

Soyut bir manzarayı çağrıştıran TOMMYNOW setinin sadeliği ve doğanın yeniden yorumlanması da Tommy Hilfiger'ın sürdürülebilirlik vizyonunu destekledi. Konuklar, minimalist tasarımlı ortamda özenle kurgulanmış bir duyusal yolculuğa çıkarıldı. Gök gürültüsü gibi hava olaylarından alınan ilhamla doğal atmosferi değiştirmek ve neon stil detaylarını aydınlatmak için karanlığa doğru sıcak renkli ışıklar yansıtıldı. The Tanks alanı, çatlak topraktan esinlenilen ve defile için özel olarak formüle edilen doğal kuru ağaç kokularıyla dolduruldu. Londra merkezli bir vokal performans kolektifi, her tankta konumlandı. Güçlü sesleri, çağdaş ve soul karışımı şarkılar söylerken beton duvarlardan yankılandı.

Tommy Hilfiger, devam eden sürdürülebilirlik çalışmaları kapsamında TOMMYNOW defilesinin prodüksiyonundan kaynaklanan yaklaşık 1.600 ton karbon emisyonunu dengelemek için önde gelen bir proje geliştirici ve küresel sürdürülebilirlik çözümleri sağlayıcısı olan South Pole ile işbirliği yaptı. Tommy Hilfiger, bu işbirliği aracılığıyla Kamboçya'daki topluluklara seramik su arıtıcıları sağlıyor. Bu filtreler, güvenli içme suyu sağlayarak ve iç mekanlarda odun yakılmasından kaynaklanan hava kirliliğini azaltarak ülkede halk sağlığını iyileştirmeye katkıda bulunuyor ve evlerin yakıt maliyetlerini düşürürken Kamboçya’nın savunmasız ormanları üzerindeki baskıyı azaltmaya da yardımcı oluyor.

Tommy Hilfiger’ın yeni nesil tüketicilerle bağ ve etkileşim kuran heyecan verici deneyimler yaratma taahhüdü kapsamında TOMMYNOW defile deneyimine Instagram hikayelerinde benzersiz dokunuşlar katmalarını sağlayacak ilk TOMMY HILFIGER ‘Bayrak’ filtresi 14 Şubat'ta kullanıcılara sunuldu.

ÖN SIRA KONUKLARI

Defileyi ön sıradan izleyen konuklar: Meghan Trainor, Billy Porter, Shawn Yue, Charli XCX, Anne-Marie, James Bay, Miss Fame, Sfera Ebbasta, Dadju, Mina El Hammani, Jorge López, Yolanda Hadid, Noor Tagouri, Melissa Satta, Sveva Alviti, Mahalia, Alan Cumming, Valentina Ferragni, Sergi Roberto, Michaela DePrince, Lolo Zouaï, Pixie Lott, Caroline Daur, Miles Chamley-Watson, Amber Le Bon, Andrés Velencoso, Michael Ward, Rainey Qualley, AJ Tracey ve Negin Mirsalehi.