TASARIMCI MERT ERKAN’DAN TARİHİ KERVANSARAY’DA GRETEL&HANSEL MODA FİLMİ

17.03.2022 - Perşembe 10:16

GRETEL & HANSEL adını verdiği koleksiyonda; OzPerkins’in yönetmenliğini üstlendiği korku/fantastik türündeki film Gretel&Hansel ilham kaynağı oldu.

Filmdeki sahnelerden, mistitizmden, karanlık atmosferden ve hiçbir şeyin aslında görüldüğü gibi olmadığı gerçeğinden yola çıkılarak hazırlanan koleksiyonda toplam 22 look sergilendi. Koleksiyonda petrol yeşil, beyaz, bej ve ağırlıkla siyah renkler kullanıldı. Styling olarak; metal geometrik kolyeler, saçları kapatan bandanalar ve boneler, mistik aksesuarlar, postallar, yarım eldiven ve extravaganza kemerler dikkat çekti. Filmden bazı kareleri de kısa filme aktaran Erkan, lookbook& video çekimlerini Tarihi Kervansaray’ın iç ve dış mekanlarında gerçekleştirdi. Avant-garde bir alt yapısı olan koleksiyonda; cut-out detaylar, fırfırlar, maxi boylar, mistik objeler ve asimetrik oyunlar ön plandaydı.

Tüm prodüksiyonu Asil Çağıl’ın üstlendiği çekimlerde Simge Ünal, Nazlıcan Erden, Melike Yalnız, Yanita Shmidt,Maria Smyrnova, Nurbanu Gündüz ve Aybike Hindistan gibi başarılı modeller yer aldı. Video çekimlerini Alper Kalkat üstlenirken, lookbook çekimlerini ise Ahmet Ersoy gerçekleştirdi. Makyaj uygulamaları Banu Saadet ve ekibine, saç uygulamaları ise Zafer Tokgöz’e aitti.

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nin (İHKİB) organizasyonuyla düzenlenen FWI; T.C. Ticaret Bakanlığı öncülüğünde Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından desteklenmekte ve Moda Tasarımcıları Derneği (MTD) ile İstanbul Moda Akademisi (İMA) iş birliğinde yürütülmektedir.

FashionWeekIstanbul’u takip edin!

 

http://fashionweek.istanbul/

https://www.facebook.com/fwistanbul/

https://twitter.com/FW_Istanbul/

https://www.instagram.com/fwistanbul/