Sinemanın kral ve kraliçesi aranıyor

04.03.2018 - Pazar 15:38

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan yarışma ülkemizin zorunlu olarak başlattığı Afrin Harekatı nedeniyle Türk Kızılayı ve Engelsiz Yaşam Vakfı işbirliğiyle Türkiye Harp Malulu Gaziler, Şehit ve Dul Yetimleri Derneği yararina gerçekleştiriliyor. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Film-San Vakfı’nın manevi katkılarıyla gerçekleştirilecek “2.Sinema Güzeli Yarışması”nın bugüne kadar belli olan jüri üyeleri arasında sinema, TV, spor ve sahne sektörünün ünlü yapımcıları ve oyuncuları bulunuyor.


Genç yetenekleri seçecek olan jüri üyeleri Şükrü Avşar (Avşar Film), Mehmet Yiğit Alp (NTC Medya), Devlet Devrim (Film-San Vakfı Bşk.Yrd.),Süleyman Orakcıoglu(D'S DAMAT), Müjdat Gezen, Aydan Şener, Salih Güney, Wilma Elles, Tamer Karadağlı, Sema Şimşek, Coşkun Sabah, Hamdi Alkan, Selen Görgüzel, Erman Toroğlu, Şoray Uzun, Kendi, Zafer Gündoğdu (Fotografçı ), Modacı Burcu Aynur, Av. Kasım Aksoy ve Muammer Kapucuoğlu (Klass Magazin Dergisi) gibi önemli isimlerden oluşuyor. İlk üç dereceyi paylaşacak kız ve erkek yarışmacılara ödül olarak, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nden oyunculuk ve kamera önü eğitimi, Osman Yağmur Dereli Sanat Akademisi’nden kamera önü ve oyunculuk eğitimini, Ayça Kuru Akademisi’nden zarafet, yürüyüş ve doğru duruş, imaj ve stil danışmanlığı eğitimlerini ücretsiz olarak alacaklar.

Sunuculuklarını Ayça Kuru ve Volkan Severcan, kırmızı halı röportajları ise Nuri Alço yapacağı “2.Sinema Güzeli Yarışması”na şimdiye kadar bin beşyüzün üzerinde başvuru yapıldığı belirtildi. Daha once Azerbaycan eylemesi de yapılan yarışmaya yurt dışından da büyük ilgi olduğu kaydedildi. Gelen başvurular arasından ön jüri tarafından canlı eleme yapılarak seçilecek olan 14 kız - 14 erkek finale gitmeye hak kazanacaklar. Kamp süresi içinde yarışmacılar uzman psikolog Esra Özkeseci’den destek alırken finalistlerin fotoğrafları da fotoğrafçı Zafer Gündoğdu tarafından çekilecek.