Güzel model Şebnem Schaefer, önceki gün annesi ve yakın arkadaşları ile birlikte Zorlu Performans Sanatları Merkezi'ndeydi. PSM Amfi alanında kurulan dev ekranda Almanya'nın dünya kupası maçını izleyen Schaefer, Almanya'nın kupa dışında kalması ile kahroldu. Almanya doğumlu olan güzel model, futbolu yakından takip ettiğini ve Dünya Kupası öncesinde Almanya'dan oldukça ümitli olduğunu fakat bu elenmenin kendisi için büyük hayal kırıklığı olduğunu söyledi. 

ŞEBNEM SCHAEFER ALMANYA ÜZDÜ

 
Yeni sezon da bir televizyon kanalında çocuk programı yapmayı çok istediğini söyleyen Şebnem Schaefer, ‘ elimde çok güzel daha öncesinden de hazırlamış olduğum çocuk programları var. Fakat şu anda netleşen bir durum yok. Genelde anne olmuş yada anne adayları insanları tercih ediyorlar bu programlarda.
Ama ben çocukları çok seviyorum ve onlar için gerçekten birşey yapmak istiyorum. Ama bunun için sanırım illa anne yada hamile olmam gerekiyor. Jose Mourinho’nun söylediği çok güzel bir söz vardır; ” jokey olmak için, öncesinde at olmanız mı gerekiyor? Bu da tam böyle birşey. Umarım güzel bir proje ile içinde sadece çocukların olduğu eğlenceli, eğitici ve öğretici bir programla yeni sezonda ekranlarda olurum.’ açıklamasında bulundu.