SE-SAM’IN 33. YILI ve TÜRK SİNEMASININ 105. YILI ‘TÜRK SİNEMASINI GEÇMİŞTEN GELECEĞE TAŞIYANLAR’ ÖDÜL TÖRENİ İLE KUTLANDI

12.05.2019 - Pazar 19:51

 

SE-SAM’ın (Türkiye Sinema Eseri Sahipleri Meslek Birliği) kuruluşunun 33. yılı ve Türk Sineması’nın 105. yılı onuruna, SE-SAM tarafından düzenlenen ‘Türk Sinemasını Geçmişten Geleceğe Taşıyanlar Ödül Töreni’ 11 Mayıs Cumartesi akşamı Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleşti.

 

Açılış konuşmasını SE-SAM Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Atadeniz’in gerçekleştirdiği ‘Türk Sinemasını Geçmişten Geleceğe Taşıyanlar Ödül Töreni’ Türk sinema tarihinin duayenlerini, deneyimli ve genç oyuncularını bir araya getirerek sinemanın ortak buluşma noktası oldu. Yılmaz Atadeniz konuşmasında; “Se-Sam’ın 33. Türk Sineması’nın 105. yılını kutladığımız bu özel gecede sinemaya gönül vermiş dostlarımızla birlikte olmaktan mutluluk duyuyoruz. Sizlerin sayesinde dünyaya Türk dizilerini izlettiriyoruz. Bugün birlikte burada bulunmamız Türk sinemasının birlik ve beraberliğini gösteriyor. Biz buradayız ama arkamızda çalışan büyük bir ekip var. Bu özel törende SE-SAM olarak 33. yılımızda mesleğe gönül vermiş 33 değerli isme ödül verdik. Türk sinemasının daha nice yıllara başarıyla ulaşmasını yürekten diliyorum” dedi.

Sunuculuğunu gecenin organizasyonunu da üstlenen SE-SAM Yönetim Kurulu 2. Başkanı Hakan Türkşen ile yapımcı ve senarist Nur Türkşen’in gerçekleştirdiği bu özel gecede, Timuçin Esen, Fikret Kuşkan, Özcan Deniz, Meral Zeren, Engin Altan Düzyatanın aralarında olduğu ünlü isimler, ödüllerini, Türk Sineması’na emek vermiş Şükrü Avşar, Yılmaz Atadeniz, Muhterem Nur, Engin Çağlar, Sefa Önal esra kayalı gibi usta sanatçıların elinden aldı.

 

SE-SAM Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Atadeniz ve SE-SAM Yönetim Kurulu 2. Başkanı Hakan Türkşen’in ev sahipliğinde gerçekleşen, 33 ödülün takdim edildiği ‘Türk Sinemasını Geçmişten Geleceğe Taşıyanlar Ödül Töreni’nde sinema, sanat, iş ve cemiyet dünyasının ünlü isimleri bir araya geldi.  Türk filmlerinin unutulmaz sesi Belkıs Özener hafızalarda yer etmiş Yeşilçam şarkıları ile konukları büyüledi. Törende şarkı söyleyen Ümit Besen de misafirlere keyifli anlar yaşattı.