"Savaşın kazananı olmaz. Akan kanın dini, dili, ırkı olmaz!"

19.10.2023 - Perşembe 06:28

İsrail asıllı Türk vatandaşı ünlü şarkıcı Linet Mor Menashe sessizliğini bozdu. Ünlü şarkıcı hakkında yapılan sert eleştirilere " Türkiye’ye gelmiş olan atalarımdan beri bu topraklarda yaşayan Yahudi bir ailenin ferdiyim" dedi...

Durak Medya'dan Mustafa Barış Durak'ın haberine göre ünlü şarkıcı Linet sonunda sessizliğini bozdu. Ünlü şarkıcı İsrail ve Filistin arasındaki savaş için " Savaşın kazananı olmaz. Akan kanın dini, dili, ırkı olmaz" dedi. Linet" Bu kadar acı yaşanırken kendimi ifade etmek zorunda kalmak bile acının başka bir şekli diye düşünüyorum. Ama bunu yapmak zorundayım.

Ben 500 sene önce daha Osmanlı İmparatorluğu zamanında Türkiye’ye gelmiş olan atalarımdan beri bu topraklarda yaşayan Yahudi bir ailenin ferdiyim. 30 senedir sanatını bu topraklarda icra eden, ekmeğini bu topraklardan kazanan, bu ülkede vergisini ödeyen bir Türk vatandaşıyım. Günlerdir devam eden bu vahşeti ben de hepiniz gibi iliklerime kadar yaşadım ve yaşıyorum. Yapılan bu zulmün, akan bu kanın her iki taraf içinde bir an önce son bulması tek temennimdir. Benim de aile bireylerim, küçük yeğenlerim, dostlarım şu an savaşın ortasında. Savaşın kazananı olmaz. Akan kanın dini, dili, ırkı olmaz!
Beni de böyle bir konuyla taraf gösterip yargılayıp hedefe koymanın vicdanı olmaz.Yorumlarınızı yaparken sizleri vicdanlı ve sağduyulu olmaya davet ediyorum.Dileğim bir an önce akan kanın durması ve bu savaşın son bulmasıdır. Tüm ölenlere Allah’tan rahmet diliyorum." dedi.


Ünlü şarkıcının paylaşımına sadece oyuncu Yeşim Ceren Bozoğlu alkışla destek verdi.