Rabia Öztürk Bazen tesadüfler hayatımıza yön verir, bizleri hiç ummadığımız fırsatlara kavuşturur. Belki bu bizler için o güne kadar hayata dair edindiğimiz birikimlerin yansıtılabileceği mecraların kapısını açar. Hayallerimizin ve umutlarımızın beklemediğimiz kadar hızlı bir şekilde karşımıza çıkmasını sağlar.

Rabia Öztürk EKRANLARIN YENİ TEMALI YÜZÜ OLACAK …

Bu yazımızda doğru kişiyle, doğru zamanda tesadüfen karşılaşması sonrası, hayatında çok yeni ufuklar açılan oyuncu Rabia Öztürk’ü sizlere tanıtacağız. Ünlü menajer Alican Kartal’ın son keşfi olan ve üzerine titrediği Rabia Hanım tam bir doğa tutkunu. İçinin güzelliği yüzüne yansımış; insan, hayvan ve doğa sevgisiyle bezediği hayatı yaşamayı çok sevdiği anlaşılan Rabia Hanım’ı gelin birlikte tanıyalım:


Gazeteci: Rabia Hanım bize kısaca kendinizi tanıtır mısınız?
Rabia Öztürk: Memnuniyetle. 32 yaşında, Eskişehir doğumlu, doğduğundan beri hayvanlarla iç içe büyüyen biriyim. 17 yaşında, toplumumuzca erken sayılacak bir dönemde iş hayatına atıldım ve bugüne kadar tekstil ve perakende sektöründe yöneticilik yaptım. Her zaman sağlıklı ve doğal yaşamayı ilke edindim. Fiziksel sağlığım için spor yapar, zihinsel sağlığım için de edebiyata ilgi duyar ve bol bol kitap okumaya çalışırım.


Sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olarak yer almayı bir borç olarak görüyorum. Örneğin 2018 yılı içerisinde sosyal medya vasıtasıyla 3,8 ton köpek maması topladım ve bunları yerleşim yerlerinin çok uzaklarına terk edilmiş köpeklere dağıttım. Ayrıca kozmetik ve evde yapılabilecek bakımlarla ilgili yazdığım bir kitabımın tüm gelirini KORUNCUK’a (Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı) bağışladım. Yapılan bu karşılıksız iyiliklerin beni hayata daha çok bağladığını ve gönlüme huzur verdiğini gönül rahatlığıyla ifade edebilirim.


Gazeteci: Kendinizi çok iyi yetiştirmişsiniz ki bu anlatımlarınızdan rahatlıkla belli oluyor. Bu güzelliklerin genç nesillere de aktarılması umuduyla, Alican Kartal’la tanışma hikayenizi bize anlatır mısınız? Rabia Öztürk: Aslında ben tesadüflere inanan bir insan değilim. Yapmaya çalıştığınız güzellikler, bir şekilde size yeni kapılar açıyor bence. Alican Bey’le tanışmamız da yine böyle bir sosyal sorumluluk projesi için koşuşturma içerisindeyken oldu. İstinye Park’ta bulunan bir firma sahibi ile randevulaşmış ve ondan dağıtılmak üzere köpek maması sözü almıştım. Bu konuyu detaylandırmak üzere İstinye Park asansöründe beklerken, Alican Bey de oradaydı.


Malum, AVM asansörlerinde bekleme süreleri çok uzun oluyor. Açıkçası ilk başta Alican Bey’in bakışlarından rahatsız oldum, ancak sonra kendisini tanıtınca, oyunculuk ajansından ve projelerinden bahsedince hemen ikna oldum.
Gazeteci: Dilerseniz bu noktada Alican Kartal’a soralım sorumuzu. Alican Bey, sizi pek çok yeni yıldızı bizlerle tanıştıran bir menajer olarak biliyoruz. Kısaca sorayım; Siz, Rabia Öztürk’te ne gördünüz?


Alican Kartal: Biraz önce sizin de ifade ettiğiniz gibi, karşımızda kendini çok iyi yetiştirmiş, toplumsal değerlere saygılı, kendine güveni olan, yıllardır kendi ayakları üzerinde durmuş bir kadın var. Zaten bu ruh hali çok rahat bir şekilde hissediliyor. Bunun yanında Rabia Hanım’daki duru güzellik ve enerjik görüntü, bizim ekranlarda arayıp da bulamadığımız hususlardan biri.
Oyuncularda aradığımız temel konu doğallık ve istenilen duyguyu izleyiciye yansıtma kabiliyetinin olması. Yıllardır çok fazla sayıda yıldız ve oyuncu adayıyla temasta bulunmuş biri olarak, Rabia Hanım’daki bu ışığı asansör beklediğimiz o kısa süre içerisinde görememem garip olurdu.


Gazeteci: Rabia Hanım’dan beklentiniz neler ve geleceğe yönelik planlarınızı anlatır mısınız?
Alican Kartal: Ben Rabia Hanım’ın hem oyunculuk açısından hem de programcılık açısından çok iyi yerlere geleceğine gönülden inanıyorum. Bir kere genel kültürü, olayları yorumlaması ve hayata bakışı çok olgun olduğundan, bu konularda girdilerimiz olsa da vakit kaybetmeden diğer hususlara daha detaylı eğilebiliyoruz.

Örneğin diksiyon, beden dili gibi iletişime yönelik hususlar yanında ekran önündeki tavır ve hareketlerle ilgili çok ciddi eğitimler veriyoruz. Oyunculuk eğitimlerimizi de temelden başlatmamıza rağmen, doğuştan gelen kendine has yeteneği sayesinde, merhaleleri çok hızlı atlayabiliyoruz. Özellikle duygunun yansıtılması konusunda hiçbir eksiği olmadığına sevinerek şahit oluyorum.


Tabi, biz ajans olarak yatırım yaptığımız oyuncu adaylarının hayatının neredeyse her safhasına imzamızı atmak istiyoruz. Bu kapsamda Rabia Hanım’ın makyajı, giyeceği kıyafetleri, yiyebileceği gıdalar, okuyacağı kitaplar, katılacağı davetler ve aktiviteleri tarafımızca planlanıyor. Kendisinin de disiplini ve istekli yapısı sayesinde kısa zamanda önemli başarılar kazanacağına eminiz. Açıkçası, şimdiden pek çok projeden teklifler almaya başladık; fakat biz en doğru zamanı ve en doğru projeyi bekliyoruz.
Gazeteci: Alican Bey verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederiz. Rabia Hanım son olarak söylemek istediğiniz bir husus var mıdır?

 


Rabia Öztürk: Hayatımda en önemli şanslarımdan biri Alican Bey’le tanışmak oldu. Beraber çalışmaya başladığım andan itibaren üzerime titrediğinin farkındayım. Kat ettiğim mesafeyi rahatlıkla görebilmem sayesinde, tüm yorgunluklarımı unutuyorum. Bu süreçte başta Alican Bey olmak üzere diğer ekip arkadaşlarıma bana olan emekleri için çok teşekkür ediyorum. Tek hayalim hem onların hem de kendi emeklerimin karşılığını alabilmek. Sizlere de bana bu fırsatı sunduğunuz için çok teşekkür ederim.
Gazeteci: Biz teşekkür ederiz, seneye ünlü yıldızımız Rabia Öztürk ile röportaj edebilmek ümidiyle sizlere başarılar dileriz.