“Kırk yıl düşünsem Türkiye’nin aranılan beste ve söz yazarlarından olacağım aklıma gelmezdi. Çünkü ben de on yıl önce kendi solo projem için yana yakıla kimden şarkı alabilirim diye kara kara düşünenlerdendim.”

PARAM VARKEN ŞARKIM YOKTU ŞARKIM VARKEN PARAM YOKTU

 

 

2009 yılında söz ve müziğini yazdığı “Hastalıkta Sağlıkta’’ şarkısının genç, yaşlı her kesimden milyonlarca kişinin diline düşmesiyle kendini bir anda pop müzik piyasasının tam ortasında bulan Gülşah Tütüncü, yaptığı ilk şarkısının hit olmasıyla merak uyandırdı.

 

Beklenilenin aksine 2. şarkısında, daha evvel tutturduğu formülün peşinden gitmedi ve bu sefer alaturka nağmeler yerine yüzü batıya dönük, hip hop ritimlerinde, minimal, dans ettirici, düzenlemenin çoğu RNB vokallerinden oluşan bir şarkı besteledi. Bu sefer edebi sözler yerine edepsiz sözler yazarak; seksi, kışkırtıcı, catchy bir hava yakaladı. Bugün 2019’da popüler müziğin kabuk değişimi olarak nitelendirilen ve “yeni nesil müzik” olarak adlandırılan tarzı 2009 yılında yapan Tütüncü, demoyu dinleyenlerin “Saçmalama, burası Türkiye, tutmaz burada böyle şarkılar” sözlerine kulak asmayarak, kendi istediği, inandığı ve sevdiği yolu tercih ederek şarkının demosunu tamamladı. Tarkan’ın şarkıyı dinleyip, sevmesiyle 2010 yılında “Adını Kalbime Yaz” albümüne dahil ettiği “Usta Çırak” isimli bu şarkıyla dikkatleri daha da üstüne çeken Gülşah Tütüncü, devamında yine bu iki şarkıya benzemeyen, Yeşilçam film müziklerini andıran ve radyoların playlistlerinden uzun süre inmeyen, “Sev Diyemem” şarkısını yazdı.