PANDEMİ SEBEBİ İLE ERTELENEN EDİNBURG SEYAHATİ GERÇEKLEŞTİ

05.11.2022 - Cumartesi 09:08

“Türkiye Çöl Olmasın” sloganı ile kurulan TEMA Vakfı, çalışmalarına destek sağlamak üzere cemiyet hayatının ünlü hanımlarının oluşturduğu Kaynak Çalışma Grubu (TEMA-K) “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” konseptiyle her yıl bir yurtdışı seyahati düzenliyordu, Pandemiden dolayı iki yıldır erteledikleri Edinburg seyahati geçtiğimiz hafta gerçekleşti. TEMA-K gönüllü grubundan Esra Öztürk’ün yöneticiliğinde Edinburg gezisine cemiyet hayatının ünlü hanımları ilgi gösterdi.

Yaklaşık yirmi TEMA-K Gönüllüsü hanımın katıldığı gezide Georgian House, Edinburg Kalesi, Royal Mile, The Kelpiest, National Monument tarihi yerleri gezilirken son akşam yemeği Winton Castle’de yenildi.

TEMA-K Gönüllüleri adına konuşan Esra Öztürk, “TEMA-K Gönüllüleri olarak yaklaşık 20 yıldır gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla TEMA Vakfı’na destek veriyoruz. Bugün yaptığımız çalışmaların yüzlerce çocuğun hayatına olumlu etki edecek olması ve gelecek nesillerin hayatına önemli katkılar sağlaması bizim için büyük bir mutluluk kaynağıdır. Bugüne kadar TEMA-K’nın verdiği destek ile on binlerce çocuk doğa eğitim programlarına katıldı. Desteklerimizi yeni etkinliklerle sürdüreceğiz” dedi.

Dört günlük Edinburg seyahatine katılanlar arasında; Esra Öztürk, Figen Kıral, Sedef Mercan, Meral Kosif, Fulya Nayman, Saniye Elmas, Nurgün Kemalbay, Özlem Koyuncuoğlu, Nur Gürpınar ve Nurşen Aksoy gibi isimler vardı

Etiketler