ÖZLEDİĞİMİZ RENKLİ DEFİLELER GERİ GELDİ

15.07.2021 - Perşembe 10:14

Hazır giyim sektöründe aynı çatı altında iplikten mamul ürüne kadar tüm işlemleri kendi bünyesinde yapabilen en büyük entegre tesislerden birine sahip olan şirket, tasarımcıları olan Eylem Tatlı ile vizyoner işler yapmaya devam ediyor.
Defilede birbirinden güzel mankenler, görsel şovlar sahne alırken sunuculuğunu ise podyumlarda görmeye alışık olduğumuz ünlü isim Hande Aras üstlendi.

Bugüne kadar dünyaca ünlü markalar için fason üretim yapan şirket, yeni bir vizyonla artık kendi tasarımlarını kendileri üretiyorlar. İstanbul’da büyük bir ARGE merkezi kuracaklarını anlatan Gala Teks Yönetim Kurulu Başkanı Emre Can, “Burayı bir tasarım merkezine hatta akademiye çeviriyoruz. Burada tasarlanan ürünleri defileler düzenleyerek Türkiye’ye tanıtacağız” dedi. Tasarım ofisinin modelhanelerden oluşacağını belirten Can, “Burada yapacağımız her defile tamamen özgün tasarımlarımızı sergilemeye yönelik… Kesinlikle bir yerlerden esinlenme ya da kopyala yapıştır yöntemi kullanılarak elde edilen tasarımlar değil. ARGE merkezimizden çıkan kendi temalarımız ve renklerimiz… Ürettiğimiz kreasyonlar da ihraç edilerek katma değere dönüşecek” diye konuştu.

FASON ÜRETİMDEN PATENTLİ TASARIMA…
İhracatta katma değerli ürünlerin önemine dikkat çeken Can, şunları anlattı: “Müşterilerin talep ettiği modelleri ürettiğimiz zaman fason üretim yapmış oluyoruz ve onların belirlediği fiyatlara satmak zorundayız ama kendi tasarımlarımızı üretip sattığımızda daha pahalı ve katma değeri yüksek bir ürün haline dönüşüyor. Bu şekilde daha fazla geri dönüş alıyoruz. Çünkü markaya özel butik tasarımlar yapmaya başlıyorsunuz. Bu da kimsenin ulaşamayacağı patentli tasarımlar anlamına geliyor...”