NESLİHAN YARGICI: SAHNEDE TARZINI BEĞENDİĞİM ŞARKICI YOK

11.03.2019 - Pazartesi 07:18
"KIZLARA KENDİ AYAKLARI ÜZERİNDE DURMAYI ÖĞRETİN"
Büyük ilgi gören söyleşilerde ilk olarak Neslihan Yargıcı, Eskişehirlilerle buluştu. Duayen modacı, özellikle annelere "Aile içinde bir kız çocuğuna önce kendi ayakları üzerinde durmayı öğretmeliyiz. Kadın güçlü olunca erkek baskı yaparak o gücü elinden almaya çalışıyor" diye konuştu.
"TARZINI BEĞENDİĞİM ŞARKICI YOK"
Usta modacı, "Sahnelerde en çok kimin giyim tarzını beğeniyorsunuz" sorusuna "Şu anda sahnelerde olan hiç kimsenin tarzını beğenmiyorum" diye konuştu.
"PAHALI MARKA GİYMEK GÖRGÜSÜZLÜK"
Neslihan Yargıcı, "Şık olmanın püf noktası kendini tanımak. Pahalı, marka kıyafetler giymek şık olmak değil, görgüsüzlük. Küçük değişikliklerle aynı kıyafeti giyebilirsiniz 3 tane kıyafet yapın döne döne onları giyin" diyerek marka kıyafetlerden vazgeçmeyen ünlü isimlere gönderme yaptı.
"SEDEN GÜREL BENİ DİNLEMEDİ, ŞAPKAYI ÇIKARDI"
90'lı yıllara damga vuran Seden Gürel'in 'Şapkalı Kız' imajının yaratıcısı olan Yargıcı, "Bugün biri istese imaj yapmam. Çünkü dinlemiyorlar. İmaj strateji demektir. Burada ilk kez söylüyorum; Seden Gürel'in şapkasını konuşarak çıkartmadık, kendisi çıkardı. Ben biraz daha takmasını isterdim, çünkü ilerleyen zamanlarda reklam teklifleri alabilirdi" diyerek Gürel'in de kendisini dinlemediğini söyledi.
"TÜRKİYE'NİN KADERİ KOPYACILIK OLMASIN"
Yargıcı ayrıca, "Türkiye'nin kaderi kopyacılık olmasın. Huni takacaksanız da takın... Moda özgürdür... Şair istediğini yazıyorsa ressam istediği rengi kullanıyorsa moda da sanattır özgürdür" diyerek genç modacılara seslendi.
SUZAN KARDEŞ'E SORU YAĞMURU
Makyaj dünyasının en sevilen isimlerinden biri olan Suzan Kardeş de Espark'ta büyük bir coşkuyla karşılandı.
Özellikle genç kızlar merak ettikleri tüm soruları Suzan Kardeş'e sordu.
"AHMET MEKİN'İ USTURA İLE TIRAŞ ETTİM"
Balkan türküleriyle sohbeti renklendiren Suzan Kardeş, yemek kitabını da sevenleri için imzaladı.
Bugüne kadar sadece makyaj yapmadığını söyleyen Suzan Kardeş, "Ahmet Mekin'i ustura ile tıraş etmiştim. Hiç unutamadığım bir anıdır" dedi.
"SEZEN AKSU OKUL, YILMAZ ERDOĞAN ÖĞRETMEN, TOLGA ÇEVİK DİSİPLİN"
Bugüne kadar çalıştığı ünlü isimleri değerlendiren Suzan Kardeş, "Sezen Aksu okul, Tolga Çevik disiplin, Yılmaz Erdoğan öğretmen, Ayşegül Aldinç efsane, Türkan Şoray ise bir tane" dedi.
"SANAT DÜNYASI ÇOK VEFALI"
Sanat camiasında çok sevdiği kişilerin olduğunu söyleyen Suzan Kardeş, "Bizim camia vefasız derler ama hiç öyle değil. Çok vefalı insanlar var" diyerek hiç vefasızlık görmediğini dile getirdi.
Şarkılarını hayranlarının arasında söyleyen Suzan Kardeş, kendisini görmeye gelen engelli bir hayranıyla da sohbet etti.