NAGEHAN KRUÇ ŞEREMET’İN İLK ROMANI  KERPİÇ REÇELİ YAKINDA KİTAP SATAN HER YERDE!

07.12.2023 - Perşembe 13:13
NAGEHAN KRUÇ ŞEREMET’İN İLK ROMANI 

KERPİÇ REÇELİ YAKINDA KİTAP SATAN HER YERDE!

 

Edebiyat dünyasının yeni ismi Nagehan Kurç Şeremet’in, balkan göçmeni bir ailenin son kızı olma duygusunun sorumluluğu ile büyüklerinden işittiği anıları yeniden kurguladığı romanı “Kerpiç Reçeli” Destek Yayınları etiketiyle yakında okurlarıyla buluşacak.

Romanın ana karakteri Ender’in Üsküp’ten başlayıp, İstanbul’da devam eden hikayesini konu alan Kerpiç Reçeli’nde yazar Nagehan Kruç Şeremet’in büyüklerinden işittiği anıları kurgulayarak okurlarını, herkesin kendisinden izler bulabileceği yakın bir tarih yolculuğuna çıkaracak.

 

Kerpiç Reçeli, gerçeklerin acısını, yüreğin alışmasını, kucaklamayı öğreten ve okurlarının kendilerini duygudan duyguya sürüklenirken bulacakları bir kitap!

Yazar Hakkında: 

Nagehan Kruç Şeremet, 3 Ekim 1990 tarihinde, Beyoğlu’nda doğdu. Edebiyat ve yazma ilgisi ortaokul çağlarında başladı. Lisans eğitimini Yeditepe Üniversitesi, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümünde tamamladı. İlk oğlunun doğumundan sonra “Çocuk Gelişimi” alanına ilgi duydu ve Çocuk Gelişimi alanında ikinci lisans eğitimini tamamladı. Öğretmenlik mesleğini sürdürdüğü yıllarda ilçede yapılan yarışmalar neticesinde bir yıl anı türünde, diğer iki yıl ise şiir alanında ödüller aldı. Balkan göçmeni bir ailenin son kızı olma duygusunun sorumluluğu ile büyüklerinden işittiği anıları yeniden kurgulayarak romanlaştırdı. Kırklareli Üniversitesi Enstitüsü’nde, Eğitim Yönetimi alanında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.