Başarılı şarkıcı Murat Dalkılıç, geçtiğimiz gün Zorlu Alışveriş Merkezi'nde objektiflere yansıdı. Rol aldığı 'Dünya Hali' filminin gişede beklenen sayıya ulaşamaması sonucunda, başarılı popçu ile ilgilide bir çok haber çıkmıştı.

MURAT DALKILIÇ BEN YAPIMCI DEĞİLİM

 
Başarılı şarkıcı Murat Dalkılıç, geçtiğimiz gün Zorlu Alışveriş Merkezi’nde objektiflere yansıdı. Rol aldığı ‘Dünya Hali’ filminin gişede beklenen sayıya ulaşamaması sonucunda, başarılı popçu ile ilgilide bir çok haber çıkmıştı. Tüm bu konulara açıklık getiren Murat Dalkılıç, beyaz perdeyi bırakmayı asla düşünmediğini söyledi. Dalkılıç ” Sinemaya daha yeni başladım, niye bırakayım? Olabilir bazen çok inanarak çektiğiniz film gişede sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Bunlar hayatın her alanında olabilen olaylar.
Ben daha çok yolun başındayım, yaşaya yaşaya tüm bunları tecrübe edeceğiz. Şarkıcı değilde, oyuncu olarak bir deneme yaptım ve bu benim için iyi bir denemeydi. Bu işin eğitimini almış birisi olarak benim amacım hem kameranın önünde, hemde arkasında bir şeyler başarmak. Sinema böyledir, herkes çok iyi bilir ki bazı filmleri seyirci alır bağrına basar, sahiplenir. Bazı filmlerde bu şansı yakalayamaz.Sinema filminin başarısı, çok fazlaca etkenin bir araya gelmesi ile doğru orantılı.” açıklamasında bulundu.
Yapımcı Ben Değilim
 
Filmin yapımcılığını da Murat Dalkılıç’ın yaptığı yönünde ki haberlere de açıklık getiren başarılı şarkıcı, ” Ayrıca bir çok yerde okudum, filmin yapımcısı benmişim. Yok böyle bir şey arkadaşlar, ben bu filmde rol alan oyunculardan birisiydim sadece o kadar. Filmimiz gerçekten şansız bir seyirci ile buluştu. Filmimiz vizyona girdiğinde önceki filmler zaten gişede ivmesini çoktan almışlardı. Dolayısıyla da yeterli sayıda salonda yer bulamadık. Tüm bunlar bir araya gelince de sonuç bu oldu. Ama dediğim gibi yaşaya yaşaya öğrenmeye devam edeceğim.” açıklamasında bulundu.