Lübnan’ın Moda dünyasında önemli ismi Abed Mahfouz ile Türk modasının genç ismi Güler Baysal birlikte çalışma kararı aldı.

MODA DÜNYASININ ŞAŞIRTAN ORTAKLIK…

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da yapılan Orient Fashion Show Paris moda haftası için Türkiyeye gelen Abed Manfouz, Güler Baysal ile birlikte çalışacaklarını tanıtım ile açıkladılar. Özge Ulusoy Abed Mahfouz’un bir kıyafetini giyerek iki modacıya eşlik etti..

 

Abed Mahfouz 1982 yılından bu yana tasarımlarıyla ve markasıyla kendini dünyaya saygınlıkla tanıtmış bir isim. Doğu’nun ruhunu tasarımlarıyla dünyaya sunan Mahfouz Türkiye’ye yakın bir modacı, Ebru Gündeş giydiği birçok kıyafette imzası var.

 

Güler Baysal   birçok markaya tasarım ve koleksiyon danışmanlığı yaptıktan sonra geçen yıl itibari ile kendi markası oluşturdu. Melancholy of Istanbul koleksiyonum ile haute couture dünyasına yeni bir tat katmaya çalıştı. İki güzel ülkeyi ve sanatlarını biraraya getirebilme fırsatı bizi heyecanlandırdığını söyleyen Güler Baysal tasarım anlamında birbirlerini daha fazla tanıdıkça daha iyi çalışacaklarını düşündüğünü belirtti..