Melike Dolan"Marmara'nın İDDİALI BİRİNCİSİ!"

28.06.2018 - Perşembe 17:33

Melike DolanTüm ilgi ve alakayı üzerinde toplamayı başaran, henüz öğrencilik hayatı sürerken, okulda gösterdiği başarısıyla yetinmeyip moda sektöründe de oldukça aktif olarak yer alan Melike Dolan, hem ulusal hemde uluslararası platformlarda düzenlenen Moda ve Aksesuar Tasarım Yarışmaları'nda birincilik, ikincilik gibi önemli dereceler etmesinin yanı sıra, bu sene düzenlenen Shoexpo İzmir 43. Ayakkabı ve Çanta Fuarı kapsamında, hazırlamış olduğu kırkbeş parçalık triko ayakkabı koleksiyonunu sergileyerek pazara sundu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Güçlü koleksiyonu ile hem yerli hemde yabancı müşterilerin gözdesi olmayı başaran, iş hayatına ilk adımını bu şekilde atan başarılı tasarımcı, şimdilerde fuardan aldığı ayakkabı siparişlerinin üretim aşamasıyla ilgileniyor ve bir sonraki İstanbul, İzmir ve yurtdışı fuarları için hazırlık yapıyor. Diploma defilesinde en büyük alkışı ve beğeniyi alan Melike Dolan, kendi geliştirdiği özel örme tekniklerini kullanarak baştan aşağı trikodan oluşan özel bir koleksiyon hazırladı. Altı aylık aralıksız süren yoğun bir çalışma temposundan başarıyla sıyrılan yetenekli tasarımcı, 16 parçadan oluşan erkek giyim koleksiyonunun üretim sürecini bizlere şu sözleriyle özetledi: "Bana birincilik getiren triko erkek giyim koleksiyonumda yalnızca tasarım değil, aynı zamanda büyük ölçüde emek verilmiş ciddi bir AR-GE var. Hem tasarım hem de üretim tekniği olarak geliştirdiğim teknolojik yenilikler var.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tasarımda inovasyon çok önemli. Oldukça inovatif, yeni ve yenilikçi olmayı savunan özgün bir koleksiyon oluşturmayı amaçladım. Bu doğrultuda süreç odaklı bir yol izleyerek amacıma başarıyla ulaştım. Koleksiyonum baştan aşağı trikodan oluşuyor. Sadece iplikten yola çıkarak hazırladığım koleksiyonumda hazır hiçbir ürün ve materyal kullanmadım. Hem kumaşlarımı hem de giysi ve aksesuarlarımı sıfırdan tasarlayıp, üretimini kendim yaptırdım. Üretim sürecinin başından sonuna kadar işimin başındaydım. İşinde uzman, profesyonel firmalarla birlikte çalıştım. Süreç boyunca değerli yardımlarını esirgemeyen; Nit Örme, Uğur Konfeksiyon, Ataalkın Tekstil, Bewild For-tis Ayakkabı, Fianni Ayakkabı ve Serteks Emprime'ye vermiş oldukları destekten dolayı çok teşekkür ederim. Hep beraber büyük bir özen ve özveri ile çalıştık ve başardık! Bu başarı hepimizin. Tüm eli değenlerin eline sağlık! " şeklinde konuşarak kendisine destek sağlayanları onore etmeyi de unutmadı. Koleksiyonunu "Erkeksi, Güçlü ve İddialı" olarak yorumlayan Melike Dolan, sözlerini şu şekilde bitirdi: "Sektörde "Başarılı Türk Moda Tasarımcısı" olarak anılmak ve Türkiye'yi dünya çapında temsil etmek istiyorum. Bu benim en büyük hayalim. Kendime güveniyorum, başaracağıma inanıyorum. İnanç ve güven başarmanın yarısıdır, başaracağım!"
Yeteneğini sadece Türkiye'de değil, global alandada ispatlamış ve ispatlamaya devam eden, genç yaşına rağmen büyük başarılara imza atan son derece iddialı ve başarılı tasarımcı Melike Dolan'ın ismini anlaşılan daha çok duyacağız!
Cine5 ekibi olarak göstermiş olduğu üstün başarısından dolayı kendisini tebrik ediyor, başarılarının nicelerini görmeyi temenni ediyoruz.