KALİTELİ GÖZLÜK UYGUN FİYAT FELSEFESİ İLE YOLA ÇIKAN EYE CONNECTION’DAN MARCHEMA MILANO HAMLESİ

MARCHEMAMilano®byEYE CONNECTION®

Bir İtalyan markası olan MARCHEMA Milano’yu satın almak büyük gurur. Yeni koleksiyonumuz ile bir dünya markası olduğumuzu kanıtlayacağız.

5 yıldır kaliteli gözlükleri uygun fiyata satması ile ayrışan bağımsız gözlük markası Eye Connection®, İtalyan Marchema Milano®’yu bünyesine katarak dünya markası olma yolunda önemli bir adım attı. EYE CONNECTION Yönetim Kurulu Başkanı Çağatay Erten, “Aslında sadece markayı değil onun yaratıcısını ve tasarımcısını da aramıza aldık ve bundan çok mutluyuz” dedi.

Bir çok seçkin davetlinin katıldığı davete Banu Sağnak Erten – Çağatay Erten ev sahipliği yaparken Nişantaşı Hüsrev Gerede Caddesi Fırın Sokak’taki yeni mağazada davetliler beğendikleri gözlükleri de almayı ihmal etmediler.

, düzenlenen kokteyl de
HER SENE İKİYE KATLANIYORUZ

Eye Connection son yılların en dikkat çeken Türk markalarından biri… Yönetim Kurulu Başkanı Çağatay Erten bunun iki nedeni olduğunu söylüyor. Birincisi erişebilir lüks bir marka olmaları, ikincisi ise aracıları eleyip müşterilerine doğrudan ulaşan bir iş modellerinin olması. “Bu yüzden krizden hiç etkilenmedik” diyen Erten, kurulduklarından beri her sene %100 üzeri bir büyüme sağladıklarını söyledi.

 

Yapılan tüketici araştırmalarına göre günümüzün şehirli insanları tarzlarını tamamlamak için, gerek optik, gerek güneş gözlüğü kategorisinde birden fazla gözlüğe sahibi olmak istiyorlar ancak bu alışverişi yaparken de bütçelerinde delik açmak istemiyorlar. İşte Eye Connection tam da burada, uygun fiyatlı ve trendleri takip eden, ürünleri ile resme giriyor.

EYE CONNECTİON = COOL VE GÜVENİLİR

Peki Eye Connection’ın fiyatlarının uygun olmasının sebebi ne?

‘5 sene önce bu endüstriye adım attığımızda hiçbir bilgimiz yoktu, Çin’e, İtalya ve Fransa’ya giderek bu işin nasıl yapıldığını öğrendik ve markaların gücüne tanık olduk. Tamamen aynı materyallerden yapılan iki ürünün birinin diğerinden 2-3 kat yüksek fiyata satıldığına tanıklık ettik. Sonuç olarak aslında ihtiyaç duyan herkesin kaliteli ve uygun fiyatlı güneş ve optik gözlüklere sahip olmasının mümkün olduğunu gördük.’ Eye Connection® Yönetim Kurulu Başkanı Çağatay Erten markalarının doğuş felsefesini bu sözlerle anlatıyor.

Eye Connection tasarımları en kaliteli asetat, metal ve lensler kullanılarak üretiliyor ve sadece Eye Connection mağazalarında satılıyor. Bu özel markanın müşterileriyle kurduğu yakın ve şeffaf iletişim zaman içinde ticari ilişkinin ötesinde, bir dostluk ilişkisine dönüşmüş. Bugün kullanıcılara sorduğumuzda Eye Connection’ı önce güvenilir sonra da cool olarak tanımlıyorlar.

BİR İTALYAN MARKASINI SATIN ALDIĞIMIZ İÇİN GURULUYUZ

Eye Connection, 25 Şubat Salı günü, önemli bir atılımın duyurusunu yaptı. Eye Connection Teşvikye mağazasında yapılan bir davet ile sanat ve moda camiasının önde gelen isimleri Marchema Milano® by Eye Connection koleksiyonu ile tanıştılar. ‘Bizim felsefemiz ile hareket eden bir İtalyan markasını yakın zaman önce bünyemize kattık. Aslında sadece markayı değil onun yaratıcısını ve tasarımcısını da aramıza aldık ve bundan çok mutlu ve gururluyuz.’ diyen Çağatay Erten dünya markası olma yolunda ciddi bir adım attıklarını söyledi.

MARCHEMA MİLANO’YU BİR TÜRK KURDU

Marchema Milano, Milano’da yaşayan bir Türk tasarımcı, Anıl Dinçer Özveri, tarafından kuruldu.

Milano, tasarım ve modaya yön veren atmosferiyle Marchema Milano’nun en büyük ilham kaynağı oldu. Yalın ve modern bir anlayış ile tasarlanan Marchema Milano koleksiyonu, en üst kalite malzemeler kullanılarak İtalyan Alpleri’nde üretiliyor. Marchema Milano gözlüklerinde kullanılan İtalyan Mazzuchelli asetatlar, cerrahi çelik ve Carl Zeiss Vision lensler İtalyan artizan ustalarının ellerinde şekilleniyor. Bu gözlüklerin tamamı el yapımı!

Marchema Milano markasının yaratıcısı Anıl Dinçer Özveri, bundan sonra Eye Connection’da tasarım ve iş geliştirme direktörü olarak görev yapacak.

Ürünlere gelince… Marchema Milano by Eye Connection’ın premium kalite cerrahi çelikten üretilen ULTRATECH serisi sizlere hiç olmadığı kadar hafif ve konforlu bir gözlük deneyimi sunuyor. Sadece 7 gram ağırlığında olan cerrahi çelik gözlükler o kadar hafifler ki yüzünüzde olduğunu dahi unutacaksınız. Ayrıca özel monoblok menteşeleri sayesinde tamamen vidasız olan ULTRATECH serisi dayanıklılığı ile de tam bir performans ürünü… Güneş ve optik varyasyonları bulunan ULTRATECH serisi gün boyu yüzünüzde rahatlıkla taşıyabileceğiniz modern tasarımlı alternatifleri sizlere sunuyor. Marchema Milano gözlükleri, eşdeğeri olan olan dünya markalarından çok daha erişilebilir fiyatlarda satışa sunuluyor.

Marchema Milano ürünleri Paris ve Milano moda haftası esnasında, Mido ve Silmo Paris fuarlarında sunulduktan sonra, bugünden itibaren EYE CONNECTION çatısı altında yeni bir koleksiyon olarak müşterileri ile buluşacak.

KUTU
EyeConnection®HAKKINDA

“Eye Connection” en kaliteli materyallerle üretilmiş, çarpıcı güneş gözlüklerini devrimsel fiyatlarla sunan bir yaşam tarzı markasıdır. Her “Eye Connection”, tarzınızın vazgeçilmez tamamlayıcı parçası olarak kişiliğinizi yansıtmak üzere tasarlanmıştır. Güncel moda akımlarından ilham alan “Eye Connection” koleksiyonları her ruh haline ve yüz tipine uyacak modellerden oluşur.

Eye Connection, optik mağazalarında inanılmaz yüksek fiyatlara satılan güneş gözlüklerine alternatif bir marka olarak yaratıldı. Felsefesi çok basit: Herkes, stilini yansıtan kaliteli bir gözlüğe uygun bir fiyata sahip olabilmeli!