Mahkeme Ceren Hindistan hakkında kararını verdi!

16.02.2019 - Cumartesi 13:46

Lerzan Mutlu'nun moderatörlüğünü yaptığı 'Söylemezsem Olmaz' programında Ceren Hindistan hakkında eleştiride bulunulması üzerine Hindistan, sosyal medyadan "Türkiye'nin iki seviyesiz ......çıkmış bizi eleştiriyor. Hayat bizim, dedikodusu sizin hayırdır? İmam nikahlı da olurum, resmi nikahlı da... Hayat benim değil mi? Size mi vereceğim hesabını! Kabul eden benim, yaşayan benim! Sana ne! Yeni doğum yapmış bir anneye bunu yaptığınız için Allah sizin belanızı versin!" notunu düşmüştü.

Ceren Hindistan avukatı Levent Karakoç aracılığıyla İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Ceren Hindistan bu yorumu daha sonra silmişti. Lerzan Mutlu'nun şikayeti üzerine Ceren Hindistan'a 2 yıldan 4 aya kadar hapis cezası istemiyle hakaret davası açılmıştı. İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde dün görülen duruşmada sanık Ceren Hindistan ve müşteki Lerzan Mutlu'yu avukatları temsil etti.

 

Ceren Hindistan'ın avukatı Levent Turgut Karakoç, müvekkilinin özel hayatıyla ilgili yapılan ağır ve haksız yorumlar karşısında tepki gösterdiğini belirterek, beraatını istedi. Lerzan Mutlu'nun avukatı ise sanığın cezalandırılmasını istedi. Davanın bittiğini açıklayan mahkeme, Ceren Hindistan'ın hakaret suçunun ağır tahrik altında işlediğini belirterek bin 50 TL adli para cezası verdi.

 

Ceren Hindistan'ın sosyal durumu ve bir daha suç işlemeyeceğine kanaat getiren mahkeme, adli para cezasını hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına çevirdi.

 

Ceren Hindistan 5 yıl suç işlemediği takdirde dosyası ortadan kalkacak.