Moskova ardından ilk kez İstanbul Kongre Merkezi'nde kapılarını açan, 15 ülkeden 150 firmanın katıldığı ve 26 Ocak tarihine kadar devam eden LeShow Deri ve Moda Fuarı'nda düzenlenen defilede firmalar , 2019-2020 sezonu deri ve moda koleksiyonları tanıttı.

LESHOW İSTANBUL DEFİLESİ İZLEYENLERİ BÜYÜLEDİ

Koreografisini Asil Çağıl’ın sunuculuğunu Jülide Ateş’in gerçekleştirdiği, ünlü tasarımcı ve modellerin yer aldığı defilede Sacha Pacha, Vlasta Kopylova Design, Lindi West, Steel Deri, Oksa Deri, Panterrez ve Sansar Deri,  2019-2020 koleksiyonlarını, Özge Ulusoy, Çağla Şikel Ece Gürsel ,Sema Şimşek, Tuğba Karaca, Tuğçe Sarıkaya, Sanem Balcı, Bilge Kara ve Zeliha Çal  başta olmak üzere daha birçok modelle en trend deri kostüm ve aksesuarlarını tanıttı. Defile ulusal ve uluslararası modacı ve tasarımcılar tarafından ilgiyle izlendi. Ayrıca fuarın giriş ücretlerinden elde edilen gelirlerin, kız çocuklarının eğitimine bağışlanması nedeniyle Özkan Uğur’un da defileye katıldığı belirtildi.Defilenin açılışında Vlasta Koplylova Design firmasında  astronotlarla podyuma çıkan ünlü manken Çağla Şıkel, defilenin finalinde Oksa Deri’nin  ‘Kadına Şiddete Hayır’ final kıyafetiyle podyumda izleyenlertden büyük alkış aldı.Muhteşem sahne showlarının  yapıldığı defileleri izleyenler ilgiyle izledi.

 

 

Fuar ve defile hakkında bilgi veren Türkel Fuarcılık Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ebru Gençoğlu, ”Fuar, Moskova’da 21 yıldır dünyanın en iyi deri ve moda fuarı olarak düzenleniyordu. Moskova’da düzenlenmeye devam edecek. İstanbul’daki ihtiyaçtan dolayı fuarı buraya taşıdık. Defileye katılan 7 tane markamız var. 2019-2020 deri ve moda tasarımlarını burada sergiliyorlar. Önemli konuk ve önemli mankenlerimiz defilede yer aldı. Defileyi ilk defa yaptık, ciddi bir yoğunluk oldu.

 

İslami Moda ve Tasarım Konseyi Kurucusu ve Başkanı Alia Khan da bizimle beraber. Dünya milyonlarca insana erişimi olan bir iş insanı. Onu burada onur konuğu olarak ağırlıyoruz. Fuarda Nil Eğitim ve Yardımlaşma Derneği ile beraberiz. Kimsesiz kız çocuklarına burs veren bir dernek. Fuardaki girişin ücretlerini bu derneğe bağışlıyoruz. Özkan Uğur‘da defileye yer aldı. Onun burada olmasının en büyük sebeplerinden biri; burada yapılan sosyal sorumluk projesi olmasıdı