İkinci kez düzenlenen “2.Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışması” nın jürisi finalistler arasından en genç isimleri kral ve kraliçe olarak seçti. Oyunculuk için ümit vaad eden Anadolu Lisesi öğrencisi 18 yaşındaki Can Altıntaş “Sinemanın Kralı” seçilirken, 20 yaşındaki Aslı Can ise “Sinemanın Kraliçesi” olarak seçildiler.

Kraliçe 20, Kral 18 yaşında….. 2018’in Kral ve Kraliçesi seçildiler

70’li yılların efsane dergileri Ses ve Hayat tarafından düzenlenen, sinemanın kral ve kraliçesini seçerek Yeşilçam’a pek çok oyuncu kazandıran efsane yarışma Artiz Yarışması  günümüzde “2.Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışması” olarak iki yıldır düzenleniyor. Sinema ve dizi sektörüne yeni ve genç yüzler kazandırmayı amaçlayan yarışmanın finali önceki gece Wow İstanbul Hotel & Convention Center’da düzenlenen görkemli bir gece ile gerçekleştirildi.

Bu yıl ki yarışma, ülkemizin zorunlu olarak başlattığı Afrin Harekatı nedeniyle Türk Kızılayı ve Engelsiz Yaşam Vakfı’nın işbirliğiyle “Türkiye Harp Malulu Gaziler Şehit ve Dul Yetimleri Derneği“ yararına Bonne Vie dergisi, Vizyon Production ve Bonart Ajans tarafından, Alpet ile Zeki Yapı’nın destek sponsoru olduğu Film-San  Vakfı’nın manevi katkılarıyla düzenlenen gecenin sunuculuklarını Ayça Kuru ve Volkan Severcan yaptı. Kral TV’den banttan yayınlanacak gecede kırmızı halı röportajlarını ise efsane aktör Nuri Alço üstlendi.

                                          

Vatan Şaşmaz anıldı…

Geçtiğimiz yıl “Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışması”nı Ceren Kalplakarslan ile birlikte sunan ve daha sonra üzücü bir cinayet olayı ile hayatını kaybeden sunucu Vatan Şaşmaz’da gecenin başında unutulmadı ve anıldı. Gecenin açılışını geçen yıl çekilen video görüntüleriden bir kesit ile yapan Vatan Şaşmaz’ın sunumu salonu dolduran davetliler duygu dolu anlar yaşattı.

 

Sinemaya yeni yüzler seçildi…

Gecede Anadolu Lisesi öğrencisi 18 yaşındaki Can Altıntaş “Sinemanın Kralı” seçilirken, 20 yaşındaki Aslı Can ise “Sinemanın Kraliçesi” ve Wow İstanbul Hotel güzeli seçildi. Belçika’dan katılan  Selin Aksu ve Ankaralı Yavuzhan Buğra Yüksel ikinci, Avukat Meltem Avşaroğlu üçüncü seçilirken erkeklerde üçünülüğü jüriden aynı puanı alan Ali Yağız Durmuş ile Sacit Süer paylaştılar. Sosyal medya üzerinden kullanılan 50 bin oydan en çok oyu alan Edip Çağatay ile Berfin Anastasiya sosyal medya güzeli oldular. Finalistler jüri karşısına Suena