KONSERLERE KORONA VİRÜS ENGELİ

15.03.2020 - Pazar 07:40

 

Türk müziğinin büyülü sesi Sibel Can, küresel çapta salgın haline gelen korona virüs yüzünden konserlerini iptal etti. Güzel sanatçı, olup bitenlere kayıtsız kalmayarak, yurt içinde ve yurt dışındaki tüm sahnelerini ileri bir tarihe erteledi. İnsan sağlığına verilen öneme değinen Can, korona virüs için alınan sıkı tedbirler ve çalışmalar için başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yla birlikte tüm sağlık çalışanlarına teşekkürlerini iletti. Korona virüs için belirtilen tedbirleri de harfiyen yerine getirdiğini söyleyen sanatçı, “Dünyanın ve ülkemizin yaşadığı zor süreç nedeniyle konserlerimizi erteleme kararı aldık. İnanıyorum ki, en kısa sürede, ortak dizimiz müzik çatısı altında buluşmalarımız kaldığı yerden devam edecek” diye konuştu.

10 konser ileri tarihe

Yıllarca konserlerinde ses ve dans şovuyla hayranlarına unutulmaz sahneler yaşatan Sibel Can, hayranlarıyla yeniden bulaşacakları günleri sabırsızlıkla beklediğini söyledi. Güzel sanatçının iptal edilen konserleri; 28 Mart’taki Sheraton Ankara, 11 Nisan’daki İstanbul Bostancı Gösteri Merkezi, 18 Nisan’daki Kaya İzmir Thermal & Convention, München ile Bochum’un da aralarında yer aldığı altı Avrupa konseri ve son olarak da 1 Haziran’daki Azerbaycan-Bakü sahnesi iptal oldu. Konserlerin yeni tarihleri ise, daha sonra açıklanacak.

Sahnelerini erteleyen Sibel Can, bu süreçte albüm çalışmalarını hızlandıracak.  Mayıs ayının ilk haftası hayranlarıyla yeni albümünü buluşturmaya hazırlanan güzel sanatçı, projesini tamamlayacak. Şimdiye kadar yedi şarkısını bitiren Sibel Can, stüdyoya kapanarak, yeni parçalarını seslendirecek.