KENAN IŞIK’IN “HER DEM İSTANBUL” SOLO SERGİSİNE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

07.10.2021 - Perşembe 08:38

Türk geleneksel ve çağdaş sanatını paylaşma ve farkındalığı arttırma misyonunun yanı sıra Türk sanatçılarını destekleyen Four Seasons Hotel Bosphorus, sanatseverlerle sanatı buluşturmaya devam ediyor.

İstanbul Boğazı’nın etkileyici manzarasına karşı konumlanan otel, 6 Ekim Çarşamba akşamı, sanat danışmanları Dr. Gizem Pamukçu ve Hülya Şekercioğlu’nun katkılarıyla, sanatçı Kenan Işık’ın “Her Dem İstanbul” isimli solo sergisinin görkemli açılış davetine ev sahipliği yaptı. Davete aralarında Pınar Eczacıbaşı, Meral Özderici, Nesligül Aksoy, Zeynep Germen, Ayşegül Atasagun, Serap Tibuk, Elif Edes Tapan, Uğur Batı ve Müge Sırmabıyık gibi isimlerin olduğu iş, cemiyet ve sanat dünyasının ünlü simalarının katıldığı sergi, ekim ayı sonuna dek sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

İstanbul’un dinamik yapısını eserlerine yansıtan Kenan Işık, İstanbul’un güzelliğinin yanı sıra karmaşık yaşantısını da çizgileriyle vurguluyor.

Çalışmalarında metalik boya, zift, tel, gibi pek çok farklı malzeme kullanan sanatçı, sergide yer alan çalışmaların tekniğini ise, birbirlerine yaklaştıkça netleşen, kaynaştıkça da muhteşemleşen fırça darbeli renk geçişleri ile bir özerklik olarak ifade ediyor.

“Her Dem İstanbul” isimli solo sergisi ile titreşim ve dinamizmin ön planda olduğu bir İstanbul’un figür halini göstermek istediğini belirten sanatçı, çalışmalarını şöyle özetliyor: “İstanbul’a, hayal dünyamızın bizde uyandırdıklarıyla, gönlümüzde yeni bir yer vermeye çalışıyorum. Gidebileceğimiz yerlerin o eski hikâyelerin izini taşıyacağını yine unutmadan.

Four Seasons Hotel Bosphorus, Lead With Care programı ile hijyen ve fiziksel mesafe protokollerini titizlikle hayata geçiren otel, etkileyici yeme-içme etkinlikleri ve kaliteli servisinin yanı sıra güncel sanatın da nabzını tutarak ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatmaya devam ediyor.haber:murat tamay