Türk Tekstil ve Konfeksiyon Sanayii ile İTÜ – Fashion Institute of Technology (FIT) Moda Tasarımı Programı'nın 11. dönem mezunlarının tasarımları İTÜ Fashion Show 2018'de görücüye çıktı.

İTÜ’LÜ GENÇLER ÇOCUK İSTİSMARI’NA ‘DUR’ DEMEK İÇİN YÜRÜDÜ

Moda dünyasının her yıl büyük merakla beklediği İTÜ Fashion Show, Banu Noyan koreografisiyle  Ritz Carlton Otel‘de gerçekleşti. İTÜ Rektörlüğü’nün katkılarıyla yapılan İTÜ Fashion Show’un sunuculuğunu Özge Ulusoy üstlendi.
İTÜ’lü gençler gecede çok önemli bir sosyal sorumluluk projesi kapsamında podyuma çıktı.
Genç tasarımcılar podyumda ‘çocuk istismari ve ihmaline’ dur diyebilmek için yürüdü.
İTÜ’lü gençler dünyada ve ülkemizde önemli bir toplumsal sorun olan ‘çocuk istismarı ve ihmaline’ karşı bilinçlenmesine yönelik bir eğitim seferberliği başlatmak üzere kurgulanan sosyal sorumluluk projesi dahilinde podyumda yerlerini aldılar.
30 mankenin podyuma çıktığı organizasyonda genç tasarımcılar, İlkbahar-Yaz temasıyla hazırladıkları tasarımlarını, hazır giyim ve moda sektörünün önemli isimlerinin karşısına çıkardı.
Yarışmanın seçici jürisinin kararıyla İTÜ Fashion Show 2018’in en başarılı tasarımları seçildi.
Bu yıl mezun olan 20 genç tasarımcının hazırladığı 40 tasarım, jüriyi oldukça zorladı.
Moda dünyasına adım atan ve tasarımlarını moda dünyasının önde gelen isimlerinin beğenisine sunan gençler, podyumda heyecandan titredi.
Yarışmada birinciliği Tilbe Tuana Mert kazandı.
İkinciliği Hira Ecem Çitoğlu, üçüncülüğü ise Duygu Yetkin kazandı.
Kipaş Özel Ödülü’nun sahibi Melek Zeynep Başar olurken, Yarışmanın LC Waikiki’nin özel ödüllerini Nazlım Naz Arslan ile Leyla Açık aldı.
Geceye aralarında moda dünyasının birçok tanınmış isminin de katıldığı 500 davetli izledi.
Koreograf Banu Noyan’ın özel hazırladığı şov büyük beğeni aldı.
BÜYÜK JÜRİ SEÇTİ
İTÜ Fashion Show’un seçici jürisinde; Istanbul Hazırgiyim ve  Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri – Yönetim Kurulu ÜYESİ Sn. Timur BOZDEMİR, Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği – TGSD Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Ümit ÖZÜREN, Türkiye İç Giyim Sanayicileri Derneği – TİGSAD Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Osman ALYÜZ,  The Ritz Carlton İstanbul PR müdürü Sn. Elif Bilge AYTEKİN, LC Waikiki Kurumsal Akademi Direktörü Sn. Gülperi SAVCI TANDAR, LC WAIKIKI Ürün ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Sn. Deniz Aktürk ERDEM, Best-Seller Marka Müdürü Sn. Akgül ŞAHİN MİCAN, KİPAŞ Satış ve Pazarlama Grup Direktörü Sn. Murat ARIÖZ, Kiğılı Marka Direktörü Sn. İlkay KELEŞ, Lectra Pazarlama Müdürü Sn. Harika Nihan GÜNDEM, İPEKYOL Kreatif Direktörü Sn. Hilal TUNÇ, MASTERKEY 3D Moda Tasarım Direktörü Sn. Deniz Ayaş CEYHUN, INTEM Triko Moda Tasarımcısı Sn. Nur ESMER, Moda Tasarımcısı Sn. Gül AGİS, Moda Editörü Sn. Yasemin DİZDAR, Kuaför Yıldırım Özdemir 4. Levent şubesi işletme sahibi Sn. Alp TÜŞE, WELLA Eğitim Müdürü Sn. Nida SARI yer aldı.
İTÜ FASHION SHOW SPONSORLARI
İTÜ FASHION SHOW 2018 etkinliğinin ana sponsorluklarını İSTANBUL HAZIRGİYİM VE KONFEKSİYON İHRACATÇILAR BİRLİĞİ (İHKİB) ile LC WAIKIKI, mekân sponsorluğunu ise The RITZ CARLTON İSTANBUL üstlendi.
Destek sponsorları ise Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği-TGSD, KİPAŞ Denim, Kiğılı, Türkiye İç Giyim Sanayicileri Derneği-TİGSAD, Best Seller, Elips Tekstil, Orjin Deri, Masterkey, Lectra, Buluş Çorap, Yıldırım Özdemir, Wella, Kryolan, Pimms ve Ufkun Medya oldu.