İTÜ Mezuniyetinde 2500 Kep Havaya!

30.06.2018 - Cumartesi 18:21

245 yıllık köklü geçmişiyle Türkiye’nin ilklerine imza atan İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), ülkemize, bilime ve insanlığa hizmet eden nesiller yetiştirmeye devam ediyor. 2017-2018 Akademik Mezuniyet Töreni, 29 Haziran 2018 Cuma günü İTÜ Stadyumu’nda görkemli bir törenle gerçekleştirildi.Tören,Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Atatürk, silah arkadaşları, tüm şehitlerimiz ve yaşamını yitiren İstanbul Teknik Üniversitelilerin anısı için 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. “İTÜ Zirvede” temasıyla gerçekleştirilen tören, renkli görüntülere sahne oldu.

BAŞARILAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

Törenin açılışında İTÜ’nün ve ülkemizin gururu olan akademisyen ve girişimcilik merkezleri ödüllendirildi. T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından ‘Olgun Aşama Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kategorisi Birincisi’ seçilen İTÜ ARI Teknokent ve UBI Global endeksi tarafından "üniversitelere bağlı kuluçka merkezleri" kategorisinde Avrupa’nın en iyi 2’inci, dünyanın ise en iyi 3’üncü kuluçka merkezi olan İTÜ Çekirdek’e ödülleri takdim edildi. Bayrağımızı Antarktika’da dalgalandıran, II. Ulusal Antarktik Bilim Seferi katılan bilim insanları alkışlar eşliğinde sahneye çıktı. Ekip, Antarktika’dan getirdikleri bayrağımızı bir kez de sahnede açtıktan sonra İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca’ya hediye etti.Bilim insanları sahnede dakikalarca ayakta alkışlandı.

PROF. DR. KARACA: İTÜ’LÜLER BİLİMİ DÜNYANIN DÖRT BİR YANINA TAŞIYOR

İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, konuşmasına öğrencileri tebrik ederek başladı. Prof. Dr. Karaca, “İTÜ’lü olmanın gururunu ömür boyu taşıyacak öğrencilerimizi iş dünyasına uğurluyoruz. Sizler, devlet ve iş dünyasında kökleri olan mezunlarımız ile ülkemizin geleceği için çalışacaksınız. Sizlerle gurur duyuyoruz.” diye konuştu. Öğrencilerimizin yetişmesinde emeği geçen akademik ve idari personelimize de teşekkür eden Prof. Dr. Karaca, “Ulusal ve uluslararası başarılarıyla üniversitemizin değerine değer katan öğretim üyelerimizi tebrik ediyorum. Öğretim üyelerimiz havacılıktan çevreye, mimarlıktan müziğe kadar birçok farklı alanda bilimi dünyanın dört bir yanına taşıdılar ve yaşamlarını bilime adadılar. İTÜ, akademik kadrosu, idari personeli ve öğrencileriyle büyük bir ailedir. Bu ailenin her ferdinin birbirine emeği geçmiştir. Bu vesile ile hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.