İstanbul Wild Cats’den muhteşem parti

17.04.2019 - Çarşamba 06:53

İş insanı Orlando Carlo Calumeno’nun çoğunluk hisselerine sahip olduğu Espor takımı İstanbul Wild Cats, yeni yapılanmasını düzenlenen bir gecede lanse etti. Balta Limanı Portaxe’de düzenlenen etkinlikte Espor konseptine uygun dekorasyon kadar ünlü oyunların karakterlerine bürünen mankenler, kulübün maskotu ve yenilenen formalarıyla geceye katılan takım oyuncuları da büyük dikkat çekti.

Geceye katılan konuklar, Orlando Carlo Calumeno ve kulüp ortakları Ahmet Taruz ile Doğan Murat Ergin tarafından karşılandı.

Dünyada olduğu kadar ülkemizde de milyonları peşinden sürükleyen Espor’un sanılanın aksine sadece bir “bilgisayar oyunundan ibaret olmadığını” ve bir federasyon altında lisanslı sporcular tarafından oynandığını belirten Orlando Carlo Calumeno, “Bu akşam burada,  hep birlikte geçmişte bir çok başarıya imza atmış, daha Espor’un esamesi okunmazken hem Espor’un tanıtımında önemli rol oynamış, hem de rakipleri ile girdiği her rekabetten başarıyla çıkmış HWA Gaming’in evrimine şahit olmak bir araya geldik. Artık HWA, İstanbul Wild Cats adıyla yeni ufuklara, yeni hedeflere yelken açıyor.” dedi.

Espor’un 2018 yılında dünya çapında 1 milyar doları aşkın gelir yaratan bir sektör haline geldiğini de belirten Calumeno, şöyle devam etti;

“Espor takipçileri geçtiğimiz yıl, 380 milyon kişi olan dünyadaki toplam basketbol takipçilerini geride bırakarak 410 milyon kişiyi aştı. Ülkemizde ise 22 milyon kişi düzenli olarak online oyun oynuyor. 4 bin 500 civarında lisanslı Espor oyuncusu, 60 binin üstünde amatör e-sporcu var. Türk Espor’unun dünyaya açılan kapısı olup küresel arenada ses getirmeyi hedefliyoruz. Bunu yaparken de bugün olduğu gibi yarın da kadın sporcular başta olmak üzere Türk oyunculara takımda yer almaları adına pozitif ayrımcılık yapmaya devam edeceğiz.”

Takım oyuncularının şovlarıyla renklenen gecenin en büyük sürprizi ise Ivana Sert, Özge Ulusoy ve Tuğba Özay’dan geldi. İstanbul Wild Cats lansmanına katılan Sert, Ulusoy ve Özay, takım formalarını giyerek oyun konsollarının başına geçti. Profesyonel oyunculardan aldıkları taktiklerle birbirleriyle mücadele eden Sert, Ulusoy ve Özay konuklardan büyük alkış aldı.

 

 Gece, şovların ardından after parti ile devam etti.