İSMAİL EGE ŞAŞMAZ, BARTIN'DA DERVİŞOĞLU SİNEMALARI’NDA SEYİRCİLERLE BULUŞTU

21.11.2022 - Pazartesi 09:28

Sanatçıyla Fotoğraf Çektirmek İsteyenler, Sinemanın Önünde Uzun Kuyruklar Oluşturdu…

2007 yılında 28’inci yaş gününü kutladığı gece trafik kazası geçiren ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Anadolu rock müzik sanatçısı Barış Akarsu’nun yaşam öyküsünü anlatan “Barış Akarsu Merhaba” filminin oyunculu gösterimlerinin üçüncüsü, Barış'ın memleketi Bartın'da yapıldı. Film için Barış Akarsu hayranları sinema salonlarına akın etti.

ŞAŞMAZ: HASRET KOKAN ŞEHİR, SEVDA KOKAN ŞEHİR... 

İsmail Ege Şaşmaz, “Barış Akarsu Merhaba”nın oyunculu gösterimlerinin üçüncüsü için Akarsu'nun memleketi Bartın’a gitti. Şaşmaz, dün (20 Kasım) saat 21:30 seansı öncesi 21:00’de Bartın Dervişoğlu Sinemaları’nda seyirciyle buluştu, sohbet etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bartınlılar'ın sevgi seliyle karşılanan İsmail Ege Şaşmaz’la fotoğraf çektirmek isteyenler sinemanın önünde yoğun kuyruklar oluşturdu. Şaşmaz burada yaptığı konuşmada, “Galamız çok güzel geçti. Buradaki gibi bir kalabalık vardı ve Barış’ın şarkılarını söyledik gala öncesi. Şimdi Barış’ın memleketindeyiz. Çekimler boyunca Amasra’daydım. Burası benim için çok anlamlı bir şehir oldu. Benim için vazgeçilmez oldu. Barış’ın şarkısında dediği gibi ‘hasret kokan şehir, sevda kokan şehir, deniz kokan şehir…’ Benim için de öyle bir şehir oldu burası. Geldiğimde kendimi kendi memleketimdeki gibi hissettim, Barış’ı da kendimden bildim. Onlar da beni kendilerinden bildiler. Sağ olsunlar onlar da beni Barış’ın yerine koydular. Bu benim için paha biçilemez bir şey oldu. Barış’ın memleketinde; Bartın’da, Amasra’da bu duyguyu yaşamak çok önemli. Çok zor bir insanı bir insanın yerine koyabilmek, Barış gibi bir insanın yerine koyulabilmek çok önemli bir şeydi benim için ben bunu yaşıyorum. Bunun haklı gururu ile de çok mutluyum” dedi.

"ÜZERİMDEKİ MONT DA BARIŞ'IN"

Şaşmaz, üzerindeki montun da Barış Akarsu’ya ait olduğunu belirtti ve şöyle konuştu: “Nesrin Abla sağ olsun bana Barış’ın montunu da hediye etti. Şu an üstümdeki mont Barış’ın montu. Kolyem Barış’ın kolyesi. Bilekliği her zaman yanımda. Hep taşıyacağım bunları. Gerçekten paha biçilemez bir duygu. İyi ki buradayım. İyi ki beraber izleyeceğiz bugün.”

Filmin Bartın’daki gösterimini izleyenler arasında Barış Akarsu’nun babası Selahattin Akarsu ve kız kardeşi Nesrin Akarsu, Bartın Valisi Dr. Nurtaç Arslan, İl Emniyet Müdürü Şakir Engin Korkmaz, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Ersin Aslan da yer aldı.

NESRİN AKARSU: HAYALLERİME KAVUŞTUM

Nesrin Akarsu ise filmle ilgili duygularını anlatırken “Gala çok güzel geçti. Hayallerime kavuştum diyebilirim. Şimdi memleketindeyiz ağabeyimin Amasra, Bartın’dayız. Burada Ege Şaşmaz severleriyle birlikte izleyecek filmini. Çok güzel oldu her şey. Heyecanlıyız tabi. Ağabeyimi bu şekilde İsmail Ege Şaşmaz’da görmek çok gurur verici. Hem hüzünlüyüm hem de mutluyum” diye konuştu.

Barış Akarsu’yu İsmail Ege Şaşmaz’ın canlandırdığı filmde, Almila Ada, Şafak Pekdemir, Hüseyin Avni Danyal, Ebru Nil Aydın, Metin Coşkun, Aslıhan Kapanşahin ve Burak Satıbol oynuyor.

Yapımcılığını Fikri Harika Production ve Aytaç Medya’nın üstlendiği, yönetmenliğini Mert Dikmen’in yaptığı filmin senaryosunu ise Mert Dikmen ve Can Anar kaleme aldı.

TÜRKİYE’DE VE 23 ÜLKEDE GÖSTERİME GİRDİ

18 Kasım 2022’de Türkiye’nin yanı sıra 10 Avrupa, 10 Ortadoğu ülkesi, Azerbaycan, Rusya ve Kazakistan’da gösterime giren filmin müziklerini ise Eser Taşkıran ve Mehmet Can Erdoğan yaptı.