İREM CANDAR FEAT. FIRAT TANIŞ – SEVMEYE GELDİK

01.09.2019 - Pazar 08:40

Ülkemizde yaşanan üzücü olaylardan uzaklaşmanın biraz gevşeyip “birbirimizi sevmeye geldiğimizi anlamakla” başlayacağını düşünen İrem Candar yeni parçasında bunu hatırlatmak istedi. ‘Şehrin göbeğinde onca kaosun içinde de kendine ve sevdiklerine sarılabilmeli insan. Gerçek sevgiyi hatırlamalı, hatırlatmalı. O zaten hep orada ve herkes bunu hak ediyor’ diyen Candar’a klibinde Alper Akçay eşlik etti.

“Gül ile Akide” içinde her biri kendi kişiliğinden yola çıkan ve farklı tarzda olan dokuz şarkıyı barındırıyor. Şarkılar, dinleyicisinde güzel düşüncelere yer veren sözlere sahip. Candar, albümünde sevginin en büyük iyileştirici olduğu düşüncesini ve güzel günlerin geleceği umudunu hissettiriyor.

Teoman’ın “Söz Müzik Teoman” adlı albümündeki “Duş” tanınmasını sağlayan ilk şarkı oldu. Yine Teoman’ın 2011’de çıkardığı “Aşk ve Gurur” albümündeki “Bana Öyle Bakma” şarkısına düet yaparak popülerliğini artırdı. Bu İskender Paydaş’ın dikkatini çekti ve 2012’deki “Zamansız Şarkılar” projesinde “Kar Beyazdır Ölüm” şarkısını söylemek için davet aldı. Aynı yıl çıkış albümü olan “Erik Ağacı”ını yayınladı.