IFA PARIS BRIDGES KÖPRÜLER2019 DEFİLESİ İZLEYENLERİ BÜYÜLEDİ

30.05.2019 - Perşembe 06:59

 

BRIDGES- KÖPRÜLERdefilesi, Fatih ilçesi Piyer Loti Caddesi üzerinde bulunan ve Bizans İmparatoru II. Theodosius döneminde 428-443 yılları arasında inşa edilen Şerefiye Sarnıcı’nın büyülü tarihsel atmosferinde ünlü koreograf Asil Çağıl koreografisiyle Zeliha Çal, Tuğçe Sarıkaya,Seviye İkbal Tulgar,Türkan Geyik, Özlem Karaoğlu, Jenya Krivenko  ve Kaan Akıncı   gibi önemli mankenler eşliğinde gerçekleştirilen defile izleyenleri büyüledi.

 

Öğrencilerine dünya çapında eşsiz ve özel eğitim imkânları sunan moda ve lüks okulu IFA Paris; İstanbul, Paris ve Şangay gibi önemli moda merkezlerinde düzenlediği eğitim programları ile öğrencilerine küresel moda dünyasının bir parçası olma şansını sunuyor.Fransız kökenli IFA Paris, İstanbul 'da medeniyetler tarihini, Paris’te klasik Fransız kültürünü ve Şangay’da hızla değişen yenilikçi moda ve lüks dünyasını kesiştirerek gerçekçi bir bilgi hazinesi oluşturuyor.

Eğitmen ve öğrencilerinin 50’den fazla milliyeti içermesiyle sektörde uluslararası denilebilecek okulların nadir bir örneği olan IFA Paris, 2013 yılından beri faaliyet gösterdiği İstanbul’da BRIDGES- KÖPRÜLERdefilesi ile moda severler ile buluştu.

 

Farklı kültürlerden gelen öğrencilerin tasarladığı deneysel ve yaratıcı çalışmalarının sergileneceği defile, kültürlerin birleşme noktasında bir köprü görevi gören İstanbul’da gerçekleştirilecek olması sebebiyle özel bir anlam taşıyor.

 

 

IFA Paris, Fransa ve Paris’ten sonra Avrupa ve Asya’nın kesişme noktasında yer alan ve en hareketli şehirlerden biri olan İstanbul’da da faaliyet göstermektedir.

İstanbul’un saygın üniversitelerinden biri olan Nişantaşı Üniversitesi ile iş birliği içinde olan IFA Paris, çeşitli faaliyetler ve güvenli konaklama alanlarının yanında restoran, kafe ve alışveriş alanları da sunan Nişantaşı Üniversitesi Maslak 1453’te yer almaktadır.

Lisans Moda Tasarımı ve Teknolojisi, MBA Lüks Marka Yönetimi, Sektörel Kısa Kurslar gibi özel eğitimler veren İstanbul kampüsünde dünyanın farklı bölgelerinden gelen öğrenciler, küresel moda ve tekstil sektörüne hazırlanmaktadır.