İdil Berivan Karakuş Top Face Seçildi

08.05.2023 - Pazartesi 12:22

Geçtiğimiz aylarda Joker Ajans'ın Ankara Creowne Plaza'da düzenlediği, ''Models Of Turkey Güzellik Yarışması'nda finale kalan güzellerden biri olan İdil Berivan Karakuş, bir başarıya daha imza attı. Katıldığı yarışmada Top Face ödülünü kazanan Karakuş, güzelliğiyle Burcu Özberk'e benzetildi.

İdil Berivan Karakuş Top Face Seçildi

HABER: Sefa Üstüner

Geçtiğimiz aylarda Joker Ajans’ın Ankara Creowne Plaza’da düzenlediği, ”Models Of Turkey Güzellik Yarışması’nda finale kalan güzellerden biri olan İdil Berivan Karakuş, bir başarıya daha imza attı. Katıldığı yarışmada Top Face ödülünü kazanan Karakuş, güzelliğiyle Burcu Özberk’e benzetildi.

10 PARMAKTA 10 MARİFET; İDİL BERİVAN KARAKUŞ

Yaışmada Top Face ünvanına layık görülen 22 yaşındaki manken İdil Berivan Karakuş güzelliğinin yanı sıra diğer yetenekleriyle de dikkat çekiyor. Eğitimini Malatya İnönü Üniversitesi Bankacılık bölümünde sürdüren Karakuş, ikinci bir üniversite olarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde Adalet bölümü okuyor. Profesyonel olarak modellik yapan Karakuş, bunun yanı sıra kara kuşak Taekwondo eğitmenliği de yapmakta.

Wilma Elles Tuğba Özay Jüri Koltuğunda

Sunuculuğunu Bircan Bali ve Mehmet Yıldırım’ın yaptığı Türkiye’nin en prestijli ve iddialı güzellik yarışmalarından olan Top Model Of Turkey finali 3 Mayıs tarihinde İstanbul’da gerçekleştirildi. Juri koltuğunda ise Wilma Elles, Tuğba Özay gibi ünlü isimlerin yer aldığı yarışmada bir ilke de imza atıldı. Jüri üyelerinin puanlarını noter huzurunda halka açık bir şekilde kullandığı yarışmada kağıtlara yazılan puanlar havaya kaldırılarak seyircilere de gösterildi.

AMACIMIZ EN DÜRÜST VE ADALETLİ YARIŞMAYI YAPMAK

Yarışmanın Kurucu Başkanı Ali Durgut, ”Yarışmanın tek amacı moda ve televizyon sektörüne yeni isimler kazandırmak değil bunun yanı sıra Türkiye’nin en adaletli en kaliteli ve en dürüst yarışmasını gerçekleştirmek. Bu yüzden oylamayı hem halka açık bir şekilde hem de noter huzurunda yaptık. Kimsenin kafasında bir şüphe ve endişe olsun istemedik ve bu alanda Türkiye’de de bir ilke imza attık.” dedi.
Yarışmanın koreografi ve sanat yönetmenliğini sektörün en iyilerinden olan Asil Çağıl yaparken, organizasyonunu ise başarılı PR şirketi SPR Semra Türk yürüttü.

Yarışma sonuçlarına göre aşağıda dereceleri belirtilen modeller yurt dışı yarışmalarda ve defilelerde Türkiye’yi temsil edecekler.

Yarışma sonuçları şu şekilde alındı.

Top Model Of Turkey

 1. si 
  Kadınlarda:
  Beste Tuğçe Viran
  Erkeklerde:
  Oğuz Alp Güney
 2. Top Model
  Simay Alp
  Çağrı Baylan
 3. Top Model 
  Burcu Altunsaray
  Barış Öngel

4.Top Model
Deniz Eser
Eren Şentürk

5.Top Model
Beyzanur Muriç
Doruk Demirci

Top Popularity ( Halk oylamasi Bu sonuç beşincilik ile eşdeğerdir )

Pinar Özdemir
Doğuhan Özyurt
Catwalk ( en iyi yürüyen )
Mert Yalçın
Deniz Eser

Top Face
İdil Karakuş
Davut Doğan

Top Fotomodel
Sibel Kaçan
Umut Çelik

Top Charm ( Cazibe )
İclal Okur
Mert Karabıyık

Top Promising
Afra Yıldırım
Kaan Eren

Top Fizik
Aleyna Kandamar
Şevket Can Gündoğan