Sosyal medyada yayınladığı videolarla Türk halkının gönlüne taht kuran genç oyuncu ve şarkıcı Eylül Öztürk'ten anlamlı paylaşım.

HAYVANLARA ŞİDDET VE TACİZE SOSYAL TEPKİ

????????????????????????????????????
Aktif olarak kullandığı sosyal medyada, yayınladığı eğlenceli videolarla yüz binlerin gönlüne taht kurmayı başaran ve bir süre önce Avamel isimli yeni single’ını piyasaya sürerek müzikal olarak da iddiasını ortaya koyan Eylül Öztürk, hayvan haklarını konu alan son paylaşımı ile bir kez daha dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Hayvanların uğradığı şiddet ve taciz karşısında sessiz kalmayı reddeden ve yaşanan şiddet ve taciz olaylarını eşleştiren bir metin kaleme alan Öztürk, daha sonra bunu sosyal medya hesaplarından hayranları ile paylaştı. 24 saatten kısa bir sürede bir milyonun üzerinde kullanıcı tarafından izlenen bu tepki videosu, tüm gün baz alındığında en çok paylaşılan içerikler arasında yerini almayı da başardı.

Aynı gün eşi Kenan Özkan ve sadık dostları Keo ile katıldığı Rıza Esendemir’in sunduğu Arıza Show’da konu ile ilgili kısa bir açıklama da yapan genç sanatçı, ”Ülkemizdeki yasaların acilen revize edilmesi ve cezaların ağırlaştırılması gerekiyor. Bugün hayvanların, sadık dostlarımızın haklarını koruyamazsak, yarın kendi kendimi de koruyamaz hale gelebiliriz. Devletimizden bu konuda acil yardım bekliyoruz.” sözleri ile talebini bir kez daha dile getirirken, yakında bu konu ile ilgili daha aktif çalışmalar içerisinde olacağının sinyallerini de verdi.

İşte genç oyuncu ve müzisyen Eylül Öztürk’ün hayvanların maruz kaldığı şiddet ve taciz karşısında kaleme aldığı o şarkının sözleri;

Mini etek mi giymişti? Dekolte mi vermişti?
Pembe olmayan otobüse binip eve geç mi gelmişti?
Alkol mü almıştı? Yoksa sana iş mi atmıştı?
Ne yapmıştı yoksa damacana gibi mi bakmıştı?

Eve mi çağırmıştı, saçını mı boyatmıştı?
Kırmızı mıydı ruju? Söylesene ne yapmıştı?

Köpek lan bu köpek, hayvan oğlu hayvan !
Sana hayvan demeye utanırım hayvana saygımdan…

Ne tür bir iş atmıştı? Hak etmek için senin hangi pislik damarına basmıştı?
Veya ne tür bir toplum senin gibi bir pislik yaratmıştı?

Yüzüne tükürmeye utanırım kendime saygımdan…
Şimdi köpeğe tecavüz eden yarın ata, eşeğe, ineğe, masaya, tavuğa, damacanaya…
Hatta ve hatta sana… İnsana!…

Yasa gelsin yasa… Unutma sıradaki sensin…