Hababam ruhunu ve kardeşlik duygusunu 2019’da yaşatmaya hazırlanan, HANN yapımı ‘Hababam Sınıfı Yeniden’ filmi gala yaptı! Merakla beklenen ‘Hababam Sınıfı Yeniden’, gala sınavını pekiyiyle geçti! Kahkahalarla izlenen film salonları dolduran davetlilerden tam not aldı. 

‘HABABAM SINIFI YENİDEN’ GALADAN BOLCA KAHKAHA VE PEKİYİ ALDI!

YENİ JENERASYON GALAYA AKIN ETTİ! 

 

Galaya ilgi yoğundu. Davetliler, ‘Hababam Sınıfı’ şeklinde dekore edilen fuaye alanında tahta sıralara oturarak bol bol fotoğraf çektirdi. 2019’un Hababam’ını merak eden birçok öğrenci de kırmızı halıda poz vermeyi ihmal etmedi. Yeni jenerasyon, 2019’un Hababamı’yla da tanışmış oldu.

Filmin yönetmeni Doğa Can Anafarta ve oyuncuları Altan Erkekli (Mehmet Hoca), Toygan Avanoğlu( La Minör Bülent), Hande Katipoğlu (Buckingham Huriye), Sadi Celil Cengiz (İsot Kamil), Yusuf Çim (Yakışıklı), Fırat Albayram (Format Hasan), Özge Özacar (Didem), Giray Altınok (Racon Faruk), Sami Aksu (Duba Nuri), Nazlı Pınar Kaya (Selma), Irmak Aydın (Ayça), Mustafa Karaoğlu (Düzgün Ömer), Hasan Say (Düldül), Hülya Duyar (Dudu), Osman Alkaş, Deniz Yeşil Mavi (Beton Fikret), Nural Demirhan (Sıfırcı Bedaat), Vural Ceylan (Bekçi) ve  Hababam’ın ilk öğrencileri Ahmet Arıman, Teoman Ayık, Tuncay Akça ve Ergun Sözen de kırmızı halıda basınla bir araya geldi. Filmin konuk oyuncularından Burak Kut da film ekibiyle beraberdi.

“ORİJİNAL ESERE SONSUZ SAYGI DUYUYORUZ”

Sözü ilk alan, son dönemin dikkat çeken genç yönetmeni Doğa Can Anafarta “Elimizden geldiğince güzel ve eğlenceli bir film çekmeye çalıştık. Çok güzel bir cast, muhteşem bir senaryoyla Rıfat Ilgaz’ın ölümsüz eserini tekrar hayata geçirdik. Orijinal esere sonsuz saygı duyarak ve asla onun seviyesine ulaşamayacağımızı bilerek, içten ve güzel bir iş yapmaya çalıştık. Eski Hababam oyuncularıyla aylarca çalıştık, sağ olsunlar gelip bize destek verdiler. Altan Erkekli gibi büyük oyuncularımız bizi desteklediler. İnşallah seyircinin de mutlu olacağı ve devamının geleceği çok eğlenceli, günümüzü anlatan bir film çekmeye çalıştık. Gösterdiğiniz bu yoğun ilgiye de çok teşekkürler” dedi.

 

“SET BİTTİĞİNDE ÖĞRENCİLERİ CANLANDIRANLAR MEZUN OLMUŞ GİBİ AĞLADILAR”

Filmin Mehmet Hoca’sı usta oyuncu Altan Erkekli: “Öncelikle, öğrencileri oynayan arkadaşlar gerçekten bir öğrenci ruhuyla geldi. 4 hafta boyunca o coşkuyu, o heyecanı yaşadılar ve bitirdikleri anda da sanki mezuniyet töreninde gibi ağlaşarak ayrıldılar setten. Onların hocaları, müdürleri olarak, her zaman iyi insanlar yetiştirmek isteyen öğretmenlerin ruhunu taşıyarak, ülkeye ve cumhuriyete yararlı gençler yetiştirecek insanların ve eğitimcilerin ruhunu yaşayarak onlarla beraber oldum. Eskiyle rekabet içinde değiliz. 2019 gençlerine Hababam Sınıfı nasıl olur diye gösterdik.

Yusuf Çim: “Kendi açımdan heyecanlı olduğum bir iş. Çünkü ben bu işle büyüdüm. Abim, ablam ve babam bile Hababam Sınıfı’yla büyüdü. Bunun ağırlığı ve duygusu üzerimde ve bu o kadar güzel ki.”

 

UMARIM HABABAM SINIFI’NI TEKRARDAN HATIRLATIRIZ

Hande Katipoğlu: Bu öyle birşey ki daha çekimler başladığında gurur duyduk bu filmde oynadığımız için. Çeken de, oynayan da, arkasında bulunan herkes, bu gururla yaptı bu işi. Umarım genç arkadaşlarımıza ve çocuklara Hababam Sınıfı’nı tekrardan hatırlatırız.

Ben katili oynuyorum diyerek önce herkesi güldüren Toygan Avanoğlu: “Rengarenk bir karakter. Teklif geldiğine çok sevindim. Tekrardan aynı hikayeyi canlandırmak yerine, başka bir senaryoyu başka karakterle canlandıracağımız için ayrıca sevindim ve hemen kabul ettim” dedi.

Özge Özacar: Böyle büyük bir filmin, böyle büyük bir efsanenin altından kalkamayacak olmak beni korkuttu. Elimizden gelenin en iyisini yaptık. Çok heyecanlıyım, ilk sinema filmim. Hababam Sınıfı’nda yer almak, bu kadar sevgi dolu iyi insanlarla çalışmak benim gibi genç bir oyuncu için mükemmel bir deneyimdi.

 

“BİZ HABABAM BAYRAĞINI GENÇLERE DEVRETTİK” 

Hababam’ın ilk öğrencileri Ahmet Arıman, Teoman Ayık, Tuncay Akça ve Ergun Sözen ise “Bizim zamanımız geçti. Biz bayrağı gençlere devrettik. Hepsi birbirinden kıymetli oyuncular. Çok büyük bir emek var. Umarız ve dileriz ki çok daha iyi yerlere gelirler” dediler.

7 YAŞINDAN BÜYÜK TÜM ÇOCUKLAR AİLELERİYLE İZLEYEBİLİR

 

Filmin konuk oyuncularından Burak Kut ise: Benim için çok kıymetli. Filmde konuk oyuncuyum ama çekimlere katıldığım kısa sürede müthiş bir enerji gördüm. Muazzam bir film olduğunu düşünüyorum. Sanırım 7 yaşından büyük bütün çocukların aileleriyle izleyeceği bir film oldu ve bu çok kıymetli.