“GİRİŞİMCİLİKTE ÖNCE KADIN” UYGULAMASI ÇAĞLA ŞIKEL İLE TANITILDI

23.11.2018 - Cuma 06:45

 

 22Kasım 2018 – Ünlü model ve sunucu  Çağla Şıkel, Türkiye Vodafone Vakfı’nın Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve Türkiye Bilişim Vakfı ile 3 yıldır başarıyla sürdürdüğü “Girişimcilikte Önce Kadın” projesi kapsamında geliştirilen yeni mobil uygulamanın tanıtım toplantısına katıldı. Toplantının moderasyonunu da üstlenen Çağla Şıkel, konukları Türkiye Vodafone Vakfı Başkanı Hasan Süel ve Girişimcilikte Önce Kadın Proje Katılımcısı Enhar Doğan ile kadın girişimciliği ve girişimcilikte teknolojinin rolü üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

“Girişimcilikte Önce Kadın” projesinin kadın istihdamını ve kadın girişimciliğini destekleyen önemli bir proje olduğunu belirten Çağla Şıkel, “Bu proje, bugüne kadar binlerce kadını ekonomik hayata kazandırdı. Bu kadınlar, hem aile bütçelerine katkıda bulunma imkânı buldu, hem de özgüven kazandılar. Bu önemli bir nokta. Özellikle üllkemizde kadınların desteklenmesine büyük ihtiyaç var. Bu nedenle, ‘Girişimcilikte Önce Kadın’ projesi gibi projelerin artmasını ve ülkemizin dört bir yanında kadınlara sunulan fırsatların çoğalmasını diliyorum” dedi.

 

Toplantıda, Türkiye Vodafone Vakfı Başkanı Hasan Süel “Girişimcilikte Önce Kadın” projesi ve mobil uygulaması hakkında detaylı bilgi verirken, proje katılımcısı Denizlili 50 yaşındaki ev hanımı Enhar Doğan da eşinin rahatsızlığıyla başlayan zorlu süreci ve bu süreçte tanıştığı “Girişimcilikte Önce Kadın” projesi ile hayatında nelerin değiştiğini anlattı.