Genç Yetenekler Üçüncü Kez İstinyePark Sahnesinde Buluşuyor

29.04.2019 - Pazartesi 08:32

 

  

İstinyePark, sanatla, dansla ve güzel sanatlarla ilgilenen gençleri 5 Mayıs Pazar günü üçüncüsü gerçekleşecek olan dans festivalinde ağırlıyor. Tan Sağtürk Akademi danışmanlığında tasarlanan İstinyePark Dans Festivali’nde, dansla ilgilenen 400’e yakın genç yetenek ana etkinlik alanında sahne alacak.

 

İstinyePark, 5 Mayıs Pazar günü, 14.30 – 17.00 saatleri arasında yapılan ve katılımın ücretsiz olduğu festivalde, dansla ilgilenen yetenekli gençlere kendilerini ifade edebilecekleri bir platform sunuyor.

 

Sunuculuğunu Yiğit Alıcı’nın yapacağı festivalde, okul dans gruplarının yanı sıra Tan Sağtürk Akademi dans bölümü öğrencileri ve İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nden misafir sanatçılar da özel gösteriler gerçekleştirecek. Festival jürisinde ise Tan Sağtürk'e Çağla Şıkel ve Burcu Esmersoy eşlik edecek. Festival grupları, Caz danstan Karadeniz halk danslarına, Hip Hop’tan modern dansa, çarliston dansından klasik baleye farklı tarzlarda hazırladıkları dans gösterileriyle sahne alacaklar.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da festival sonunda seçilen iki yetenekli dansçı, Tan Sağtürk Akademi’de bir yıllık burs ödülü kazanacak.

Festivalin sosyal sorumluluk ayağında, İZEV (İstanbul Zihinsel Engelliler için Eğitim ve Dayanışma Vakfı) gençleri İstinyePark Dans Festivali’nde sahneye onur konuğu olarak çıkacak.