GENÇ GAZETECİ İSMAİL GÖKGEZ’DEN KANAL D’YE ÖDÜL

06.04.2021 - Salı 09:19

İSMAİL GÖKGEZ KİMDİR?

İsmail Gökgez Türk gazeteci, yazar ve ünlü asistanı.

Yalova Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Türkiye’de ünlü sanatçılarla gerçekleştirdiği röportajlarla tanınmaktadır. Kültür sanat alanında çalışmalarını gerçekleştiren İsmail Gökgez’in ulusal gazete ve dergilerde, internet haber portallarında yayınlanmış onlarca özel röportajı ve haberi bulunmaktadır.

İsmail Gökgez 1996 yılında Ordu’da dünyaya geldi. Lise yıllarında Bilişim Teknolojileri ve Web Tasarımı alanında eğitim aldı. Üniversite eğitimine Yalova Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi İletişim Sanatları lisans bölümünde devam etti.

Medya kariyerine ilk stajyer olarak NTV’de yayınlanan “Hikayem Var” adlı programın setinde asistan olarak başladı. Daha sonra A Haber, Sabah Gazetesi ve A Gaste internet sitesinin Yalova Temsilciliği’nde de staj gördü. Üniversite 3’üncü sınıfta Röportaj Teknikleri adlı derste istenen final ödevi sayesinde Ajda Pekkan, Tarkan ve daha birçok ismin vokalisti olan, solist Murat Aziret’le röportaj yaptı. Liseden beri gazeteci olmak isteyen ve yazmayı çok seven Gökgez Ömür Gedik, Metin Arolat gibi ünlü simalarla röportaj yapma şansına erişmiş, röportajlarını ilk olarak Yalova’nın en eski yerel gazetesi olan Haberci’de yayınlamıştır. Nadide Sultan, Ayla Çelik, Elif Kaya, Öykü Gürman, Leman Sam, Tuğba Yurt, Gökhan Türkmen, Derya Uluğ, Seçil, Reyhan Karaca, Onur Mete, Eflatun, Yonca Lodi, Fulden Uras, Gülden Karaböcek, Rojin, Altay, Sibel Tüzün, Tuğba Özay, Ege, Tuğçe Tayfur, Gökçe Kırgız, Berna Tan, Barbaros, Elif Buse Doğan, Zeynep Dizdar gibi ünlü isimlerle yüz yüze 30’dan fazla röportaj yaptı.

Kendi çabalarıyla Türkiye’nin dört bir yanındaki yerel dergilere ulaşan Gökgez, röportajlarını dergilerde yayınlatma teklifinde bulunmuş ve talebi kabul görmüştür. İzmir’deki Mavişehir ve Mega Life, Antalya’daki Female ve Vivente, Ankara’da You Media Works, Aydın’da İncir Life, Eskişehir’de Kırmızı Magazin, İstanbul’da Rumeli Magazin Blue, New Life ve Gece Sosyetesi adlı çeşitli dergilerin kapaklarında ve içeride röportajlarına yer verilmiştir. Türkiye Life, Onur Akay Medya, turkpopmuzigi.com, Milliyet Blog, YÜ Sanat ve Tasarım Fakültesi.com, Sosyete Alemi gibi birçok sitede yazarlık yapmıştır.

2018 yılında mezun olan İsmail, Yalova’da 4 ay çağrı merkezinde çalıştıktan sonra bir iş teklifi alması üzerine bütün riskleri göze alarak İstanbul’a yerleşmiş ve Ataşehir’de bir menajerlik şirketinde çalışmıştır. Sonrasında Etiler’de bir PR şirketine geçiş yapan Gökgez, asistanlık yapmış ve burada Selen Görgüzel, Hamdi Alkan, Aslı Hünel, Bülent Serttaş, Barış Murat Yağcı, Kuşum Aydın, Meral Kaplan, Soner Sarıkabadayı gibi isimlerle çalışmıştır. Şu an Mecidiyeköy’de tek başına yaşamaktadır. Bakırköy’deki yerel bir gazetede müzik, magazin ve kültür sanat yazdığı bir köşesi vardır. Öğrenmenin sınırsız olduğunu düşünen Gökgez, Anadolu Üniversitesi ikinci üniversite kapsamında Felsefe lisans bölümüne kaydolmuştur. 2019 yılının son ayında İstanbul Güngören’de Tuncay Azaphan Meslek Lisesi Gazetecilik bölümü öğrencileriyle bir araya gelen İsmail, 23 yaşında ilk seminerini vermiştir. Başarılı genç gazeteci 2021 yılında medya sektöründeki 6. yılına girmiş bulunmaktadır.